Kabin Memuru CV Örnekleri

1

Kabin Memuru Nasıl CV Hazırlamalı?

Kabin memurları havayolu şirketlerinde çalışan, uçakta yolcuların rahatını ve güvenliğini sağlayan kişilerdir. Uçak kullanımının hızla artmasıyla havayolu şirketleri hacmini her geçen gün büyütmektedir. Ve kabin memuru sayısı her geçen gün artmaktadır. Yoğun aday arayışını sizde lehinize kullanmak istiyorsanız, size nasıl özgeçmiş hazırlamnız gerektiği hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Öncelikle Türk havayolu şirket isimlerini paylaşarak başlayalım. Sizlerde buradaki şirketlere kabin memurluğu için hazırladığınız özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

 1. THY
 2. Pegasus
 3. Onur Air
 4. Atlasjet
 5. SunExpress
 6. Borajet

Kabin Memuru CV Örnekleri

Kabin memurları özgeçmişlerini hazırlarken bu bilgilere CV’nizde mutlaka yer vermelisiniz.

 1. Kişisel Bilgiler

Kişisel bilgiler bölümünde sol üst köşeye, maksimum boyut:420×540,150KB olan,  gif,jpg,jpeg veya png formatında vesikalık fotoğraf eklemeniz gerekiyor Formun sağ tarafında başvuru sahibinin kişisel ve iletişim bilgileri yer alıyor. Başvuru tarihi site tarafından otomatik kayıt ediliyor.

 1. Adli Ceza bilgileri

Adli cezanız bulunuyorsa “evet” demeniz halinde nedenini açıklayacağınız bir sekme ile karşılaşıyorsunuz. Burada ne için ceza aldığınızı kısaca açıklamanız gerekiyor.

 1. Sürücü Belgesi
 1. Öğrenim Bilgileri
 2. Kurs ve Seminer Bilgileri
 3. İş tecrübesi
 4. Stajlar
 5. Yabancı dil bilgisi ve derecesi
 6. Bilgisayar bilgisi
 7. Referanslar
 8. Diğer bilgiler

Havayolu Kabin Memurluğu CV Örnekleri

Pegasus firması hosteslik pozisyonu için adayların, kariyet.net ya da yenibiris.com sitelerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. Ayrıca firmanın resmi web sitesinde kariyer başvuru sayfasından da bağlantılı sitelere yönlendirme yapılıyor.

Tüm CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

kabin-memuru-cv-ornegi

Kabin Memuru CV Örneği 1. Sayfa

kabin-memuru-cv-ornegi-2

Kabin Memuru CV Örneği 2. Sayfa

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aziza

My full name is Valijonova Aziza,I’m 22 years old. I’m from Tashkent Uzbekistan. I’ve finished financial collage and now I’m studying in Nisantasi university for Cabin crew. In addition I would like to say that Nowdays I have internship in SabihaGokcan international airport, I know English,Uzbek,Russian,Turkish languages and I just start learn Arabic.