Kabe İmamı Mahir’ in İstifa Dilekçesi

0

Kabe İmamı Mahir’ in İstifa Dilekçesi

Çalışmakta olduğumuz iş yerinden kendi isteğimizle ayrılma durumuna istifa denir istifa edecek kişi çalıştığı işten ayrılmak istediğini yetkili kişilere bir dilekçe ile bildirir. Bu durum uzun süre çalışılan bir iş yeri için zordur. Ayrılıklar her zaman üzücü olur burada da olduğu gibi. İstifa etmeye karar vermeden önce iyi düşünmeli mantıklı karar verilmelidir. Pişmanlıklar olabilir. İlerde daha büyük problemlerle karşılaşılabilir.

 İstifa Dilekçesi Neden Yazılır?

Çalıştığınız kurumda verimli olamıyor, psikolojik problemler yaşamanıza sebep oluyorsa, artık katlanamıyorsanız bazı şeylere, orada bulunmayı istemiyorsanız  bu durumlar  çalıştığınız kurumdan ayrılmanız için tetikler.

Bu durum daha farklı da olabilir. Çalıştığınız kurumdan ayrılmak istemiyor olabilirsiniz. Uzun süre bu iş yerinde çalışıp emek vermiş olabilirsiniz. Ayrılık durumu zor gelebilir. Böyle durumlarda istifa etmek oldukça zordur.

Her iki durumda da istifa edecekseniz istifa mektubu hazırlayacaksınız.

İstifa Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

İstifa dilekçesi hazırlamak oldukça önemli bir iştir. Hazırlayacağınız mektubun kısa olmalıdır,  Öz olmalıdır. Ayrılma durumu kısa ve akıcı bir şekilde belirtilmelidir. Mektubun daha çabuk sonuçlanması için bu durum önemlidir. Daha doğru yazmak için internetten faydalanabilirsiniz.

İstifa Dilekçesi Kime Teslim Edilir?

İstifa bir tüzel kişilikten ayrılma beyanıdır. Tüzel kişiliğe hitaben yazılır. Noter aracılığı ile işverene yazılır.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir