JÖH Maaşları 2017

0

JÖH Maaşları 2017

JÖH, Jandarma Özel Harekat birimleri unsurları tamamı özel olarak seçilen ve gönüllü olan askerlerden oluşturulan en seçkin askeri birimlerden biridir. Her türlü askeri operasyonlarda en ön saflarda olan bu özel birlikler TSK’nın en gözde birlikleri arasındadır. Terörle mücadelede oldukça başarılı olan bu özel birimler yıllardır terörle mücadelede en ön safta yer alarak her türlü mücadelede büyük bir role sahiptirler. Meskûn mahal operasyonları ile etkinliğini kanıtlayan bu seçkin birliklerin önemi gün geçtikçe daha da artmaktadır.

 JÖH Görevleri Nelerdir?

Jandarma Özel Harekat birlikleri İzmir ilinin Foça ilçesinde aylarca zorlu eğitimlerden, ve ateş altı tatbikatlarından geçirilmektedir. Komando birlikleri olduğu için eğitimleri oldukça ağır ve yorucudur. Eğitimleri biten adaylara süre tanınmakta ve sözleşmeyi bozmayan adayların tayin yerleri kısa süre içerisinde çıkmaktadır.

Genel olarak Jandarma Özel Harekat birlikleri terör bölgelerinde bulunmakta olup tümenlerde bekletilmektedir. Burada görev yapmakta olan askeri personeller hazır kıta operasyon emri beklemektedir. Hazır bulunan mühimmatları ile görevlerin çıkması ile zırhlı araçlar ya da helikopterler ile görev yerlerine aktarılmaktadır.

JÖH, Jandarma Özel Harekat Askeri CV Orneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulasabilirsiniz!

JÖH Maaşları Ne Kadardir?

Jandarma Özel Harekat mensubu askerlerin maaşları 2017 yılı itibari ile yaklaşık 3500 lira ila 5000 lira arasında değişmektedir. Bu maaşlar aile yardımı, operasyon ve yıpranma payı gibi nedenler ile farklılık gösterebilmektedir. Bulunan konum da maaşların düzenlenmesi açısından önem taşımaktadır. Oldukça zor koşullarda görev yapan askerler, yıpranma durumuna göre erken yaşta emeklilik hakkına da kavuşabilirler.

  • JÖH Haftada kaç Saat Çalışır? 45
  • JÖH Ayda kaç Saat Çalışır? 180-220
  • Mesai var mı? Bazen
  • Çalışma Saatleri : 08.00 – 16.00 , 16.00 – 00.00 , 00.00 – 08.00 – Operasyonel Koşullara Göre Değişir.
  • Aylik Maaş 4800 TL (Temmuz 2017)
  • Prim 0 TL – Değişken – Operasyon durum ve sayısına göre
  • Verilen Zam 200 TL (%3)
  • Vergi Dilimi 20% (Temmuz 2017)
  • Toplam Ele Geçen 4900 TL (Temmuz 2017)

Diger Maas Bilgileri

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir