Jandarma Asayiş Maaşları

0

Jandarma Asayiş Maaşları 2017

Vatan sevgisi ve milletine bağlılık bu meslek dalında en büyük inançlardan biridir. Bir işten çok daha fazlası olan askerlik görevi oldukça ciddiyet gerektiren bir meslektir.

Jandarma Asayiş Görevleri

Polisin yetki alanı dışında olan köyler ve mezralarda asayiş denetimlerini ve yapmak ve bu bölgelerde asayişi sağlamaktan sorumludur. Kanunların ve yasaların bölgede hakim kılınmasını jandarma asayiş ekipleri sağlamaktadır.

Jandarma Asayiş Kaç Saat Çalışır?

Denetimleri ve devriyeleri göz önüne alındığında jandarma asayiş ekiplerinin çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Fakat standart olarak 08:00 ile 17:30 arasında çalışmaktadırlar. Nöbet günleri ve olağan üstü hal durumlarında 16 saate kadar ulaşan çalışmalar söz konusu olmaktadır.

Jandarma Asayiş Nerede Çalışır?

Devriye ve denetimlerin olmadığı durumlarda ilçe ve köy jandarma karakollarında görev yapmaktadırlar. Fakat denetim ve devriye zamanları yol üzerinde ve köy içlerinde de görev almaktadırlar.

Jandarma Asayiş De Çalışmak İçin Aranan Özellikler

Jandarma asayiş için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Askerlik görevi sırasında olağan üstü başarı kazanmış erler gerekli olan lise ve üniversite eğitimleri varsa uzman er ve çavuşluk sınavları ile bu göreve başlayabilir. Ayrıca Astsubay yüksek okullarından da jandarma asayiş alanında çalışmak için uygun eğitim alınmaktadır.

Jandarma Asayiş Ne Kadar Maaş Alır?

Görev bölgesi doğu ve güney doğu Anadolu olan ve terör ile direkt temas halinde olan şehirlerde görev ücretleri değişmektedir. Ortalama olarak 2500 Türk lirası ile 10000 Türk lirası arasında maaşları kıdem ve rütbelere göre değişmektedir.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

J. Asayiş Haftada kaç Saat Çalışır? 40
J. Asayişl Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 2998 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 175 TL (%3)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 3173 TL (Ocak 2017)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir