İTO Sicil Tasdiknamesi Talep Dilekçesi Örneği

0

İTO Sicil Tasdiknamesi Talep Dilekçesi Örneği

İTO sicil tasdiknamesi gerekli olduğu durumlarda İstanbul Ticaret Odası (İTO)’nda kayıtlı mükellefler tarafından bir dilekçeyle talep edilebilmektedir. Bahsedilen tasdiknamede ticari işletmenin tüm bilgileri ve sicili yer almaktadır. Bu tasdiknamenin alınabilmesi için İTO sicil tasdiknamesi talep dilekçesi kullanılmaktadır. Talep dilekçesi hakkında detaylı bilgiler ve dilekçe örneğini yazımızda bulabilirsiniz.

İTO Sicil Tasdiknamesi Talep Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

İTO sicil tasdiknamesi talep dilekçesi adından da anlaşıldığı üzere İTO’sından sicil belgesinin alınması için yazılan bir dilekçedir. Bu dilekçeyle sadece İTO’na kayıtlı ticari işletmeler talepte bulunabilmektedir.

İTO Sicil Tasdiknamesi Talep Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Sicil tasdiknamesi talep dilekçesi ticari işletmeler hakkında tüm bilgilerin bulunduğu sicil kayıtlarının İTO kayıtlarından alınması için kullanılmaktadır. Bunu odaya veren işletmelere sicil tasdiknamesi verilmektedir.

İTO Sicil Tasdiknamesi Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İTO sicil tasdiknamesi talep dilekçesi resmi dilekçeler şeklinde yazımızın sonunda verdiğimiz örneğe uygun olarak yazılmaktadır. Bazı dilekçe örneklerinde dilekçenin altına talep edilen bilgiler işletmenin isteklerine göre eklenebilmektedir. Dilekçede talep edilen tasdikname sayısı da belirtilmelidir. Birden fazla belge alınabilmektedir.

İTO Sicil Tasdiknamesi Talep Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

İTO sicil tasdiknamesi talep dilekçesi usule ve dilekçe örneğine uygun şekilde yazıldıktan sonra İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sicil Müdürlüğü’ne teslim edilmektedir. Sicil müdürlüğünün belge işlemleri birimi ve görevlileri teslim alma işlemlerini yapmakta, dilekçenizi işleme almaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir