İtiraz Dilekçe Örneği 2017

0

İtiraz Dilekçe Örnekleri

Son zamanlarda, itiraz dilekçeleri hakkında pek çok araştırma yapılırken, genel olarak, soruşturma kapsamında açığa alınan ve ihraç edilen kamu görevlileri, bu konuda ilgili kurumlara itiraz etmek istemektedirler. Böylelikle itiraz dilekçeleri de, ilgili kuruma gönderilme sureti ile hazırlanırken, MEB bünyesinde yer alan öğretmenlerin de, itiraz hakları bulunurken, kendini haklı gören ve haklı olduğu kesin olan kişilerin, kurullara dilekçe göndermeleri mümkün olmaktadır.

İtiraz dilekçesi nedir? Neden yazılır?

İtiraz dilekçeleri, her kurum ve kuruluş için hazırlanan resmi dilekçelerdir. Yine yukarıda bahsettiğimiz ve mağduriyeti bulunan kişilerin oluşturdukları arasında olurken, sınava itiraz, banka ürünleri ve hizmetlere itiraz ya da diğer konular için oluşturulabilmektedir. Olağanüstü hal sonrası mağduriyet olduğunu düşünen kişiler ise, bu dilekçeleri, valiliğe göndermek adına hazırlamaktadırlar.

 İtiraz Dilekçesiİtiraz dilekçesi nasıl yazılır?

                İtiraz dilekçesi oluşturmak için, ilk olarak hangi kuruma yazılması gerektiği, dilekçenin başlığı olarak atılmaktadır. Örnek olarak, ihraç edilen kişilerin, itiraz hakları bulunması durumunda, valilere gönderilecek itiraz belgesi, … Valiliği araştırma komisyonuna şeklinde başlamaktadır. Sonrasında ise, kararname bilgileri yer alırken, durumu izah edilmelidir. Tarafına suç bildirimi gönderilmeyen kişilerin de, dilekçenin 2. Paragrafında bu duruma ilişkin bir yazı hazırlaması gerekirken, görevime iade edilmemi arz ederim ile dilekçesini bitirmesi gerekmektedir. Genel olarak dilekçe yazılırken bu bilgiler ele alınır. Fakat tam olarak bir şablona ulaşmak istiyorsanız, web adresimizde yer alan dilekçe örneklerine göz atabilirsiniz.

İtiraz dilekçesi nereye gönderilir?

Hazır halde bulunan itiraz dilekçeleri, itiraz edilen kuruma gönderilmesi gerekmektedir. Yukarıda olağanüstü kapsamında hazırlanan ihraç sonrası itiraz dilekçesi, valilik araştırma komisyonuna gönderilmesi gerekirken, her hangi bir sınav sonucuna yapılan itirazlar ise, OSYM’ nin ilgili birimine teslim edilmesi gerekmektedir. Yine diğer kurumlar için de ilgili birimlerine gönderim gerçekleştirilebilir.

İtiraz Dilekçeleri:

Tüm İtiraz Dilekçelerini Görmek ve Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayınız!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir