İtfaiye Personel Alımı

0

İtfaiye Personel Alımı

Büyükşehir belediye bünyesindeki memur alımlarından biride itfaiye bölümü olmaktadır. Birçok kişi tarafından bu alımlar beklenmekte ve alımların az olmasıyla da giriş şartları zorlaşmaktadır. Peki, itfaiye eri olmak için neler yapmak gerekir.

İtfaiye Personeli Olmak İçin Gerekli Şartlar

İtfaiye personeli mensubuna dâhil olmak için ilk basamak Kamu Personel Sınavına ( KPSS ) girmiş olmaktır. Sınav sonucu ile birlikte belirtilen varsa eğer özel şartları taşımakta tercih yapacak adaylar için önemlidir. Başvuru yapacak kişilerin lise, ön lisans ve lisan mezunu olma şartı vardır. Erkek ve bayanların da çalışabileceği bu meslek grubu için sınav sonrasında ilgili kuruma vereceğiniz bir özgeçmiş istenebilir. Her ihtimale karşı hazır bulunması gereken özgeçmişinizde uygulamanız gereken adımlar sırasıyla; ad-soyadı, mezun olunan okul ve kpss puanı, boy – kilo ölçüm sonucu, medeni hal, varsa sağlık sorunu bilgisi, askerlik durumu, genel yetenekler ve hobiler, iletişim ve adres bilgileri yer almalıdır.

İtfaiyeci CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

İtfaiye Personel Alımında İstenen Belgeler

Mezuniyet belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, 2 adet fotoğraf, sürücü belgesi (c sınıfı), erkeklerde en az 167, bayanlarda 160 boy ölçüsünü belirten sağlık raporu.

İtfaiye personeli olmak için başvuran adayların başvuruları kabul olduğu takdirde ön mülakata girmektedirler. Belli bir eğitim aşamasından geçen personel çalışmaya başlamaktadır. Belediye ilanlarından itfaiye personeli olmak isteyen adaylar takip edebilirler.

İtfaiye Personel Alımı için TIKLAYINIZ

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir