IT Sektöründe CV Tüyoları ve Örnekleri

0

IT Sektöründekiler için CV Tüyoları 

Bilgi teknolojileri alanında çalışıyorsanız kendinizi yenilemeniz gerektiği gibi CV’nizi de yenilemeniz gerekmektedir. Endüstri gelişiyor ve özgeçmişlerin ayakta durması için güncelleme yapmak büyük bir sorumluluk haline geliyor.

IT Sektöründekiler CV Hazırlarken Nerelere Dikkat Etmeli?

  • Firmalara gelen çok sayıda CV vardır. Bunların bazıları düz yazı şeklinde aslında pek çok firma bu tarz CV modellerini okumuyor bile. Yani CV hazırlığı yaparken akıllıca ve akılda kalıcı bir tasarıma odaklanın.
  • Eğitimden, iş geçmişine, yeteneklerinize kadar CV’yi okuyan kişiyi ikna edebilecek maddelerden oluşturun.
  • Ayrıca sizin için önemli olarak düşündüğünüz bilgileri madde işareti ile belirtmek ve okunmasını sağlayarak da akıllıca bir taktik uygulayabilirsiniz.
  • CV okuyan insanlarında bir işi ve belli zamanı olduğunu unutmayın. Uzun CV’ler bir süre sonra sıkıcı olabilir. IT Alanında CV Tüyoları istiyorsanız kesinlikle CV’nizin 2 sayfayı geçmemesi gerektiğini söyleyebiliriz.
  • Lise ve Üniversite döneminde çalıştıysanız gereksiz yere onları eklemeyin. İş sektörünüz ile alakalı olmayan işler ve bilgiler pozitif değil negatif dönüş sağlar.

İş Başvurusunda Sizi Ön Plana Çıkaracak Özellikler

Geçmişte başarılı olduğunuz noktalara değinmek sizi diğer adaylar arasında sıyırıp işi almanızı sağlayabilir. Eski görevlerinizi CV’de anlatmak yerine elde ettiğiniz başarıları paylaşmak daha akıllıca olacaktır. Örnek verecek olursak bir program tasarladınız ve çok beğenildi. Bunu rakamlarla destekleyecek şekilde kısa ve öz hali ile CV’niz de anlatabilirsiniz.

En kısımda ise CV’de kesinlikle yazım hatası yapmayın. İmla hatalarını düzeltin ve eksiksiz bir Türkçe ile anlatım yapın.

Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir