sgk dilekçe örnekleriSosyal Güvenlik Kurumu’nun kısaltması olan SGK, çalışan kişilerin ileriki yıllarda kazançları azalan vatandaşların başkalarına muhtaç olmadan yaşayabilmesi ve çalıştığı yıllara hitafen hak ettiği kazancı vatandaşa sağlamak için kurulmuş bir sistemdir. SGK sisteminde, sosyal riskler sonucunda çıkan zararı devlet sizin adınıza öder. Sizlerde SGK ile ilgili istek ve dileklerinizi devlet makamına Dilekçe ve formlar yardımıyla bildirsiniz.

Bizler SGK Dilekçe örnekleri kısmında sizlere yardımcı olabilmek adına, çeşitli istek ve taleplerinizi göz önünde bulundurarak çeşitli SGK Dilekçe örneklerine yer verdik. Sizlerin tek yapmanız gereken bu dilekçe örneklerinden sizin şikayetinize uygun olan dilekçe örneğini bulmak ve üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirmek. İndirme işlemi tamamlanınca word belgesinin üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilir. İşleminiz bitince de kolayca yazdır tuşuna basarak yazdırabilirsiniz. Kolay gelsin!

sgk-dilekce-ornegi

İNDİR

SOSYAL SIGORTALAR KURUMU IL MÜDÜRLÜĞÜNE
…………………

İSÇİNİN

Adı ve Soyadı            :
İkamet Adresi            :
Telefon No            :
İşe Giriş Tarihi        :
İşten Çıkış Tarihi         :

İŞYERİNİN

Ünvanı              :
Adresi                :
Telefon No            :
İşverenin Adı,Soyadı        :

Yukarıda adı geçen işyerinde çalışmakta iken hiçbir gerekçe gösterilmeksizin haksız ve gerekçesiz bir şekilde işime son verilmiştir.
Ancak daha sonra kurumunuz nezdinde yaptığım araştırma sonucu Sigortalarımın ;

[    ] … EKSİK YATIRILDIĞINI
[    ] … HİÇ YATIRILMADIĞINI  öğrendim.

İşverenden sikayetçiyim.

Hakkında gerekli işlemin yapılmasını ve eksik yatırılan / hiç
yatırılmayan sigortalı günlerimin ödettirilmesini arz ve talep ederim.