İştirakler CV Örnekleri

0

İştirakler CV Örnekleri

İstanbul büyükşehir belediye bünyesinde yer alan pek çok farklı iştirakler vatandaşlara çeşitli kollarda iş kapısı aralamaktadır. Bizler de bu yazımızda bu iştiraklere iş başvurusu yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve İştirakler hakkında genel bilgileri vermeyi amaçladık.

İştirakler Hakkında Genel Bilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan kurumsal şirketlere verilen isim olarak bilinmektedir. Bünyesinde pek çok farklı kurumsal kimliğe sahip şirket mevcuttur.

İştirakler CV’si neleri içermeli

İş başvurusunda bulunurken en başta temel olarak kişisel bilgileriniz yer almalıdır bunun dışında daha önceden çalıştığınız şirketler ve çalışma süreleriniz size iyi bir referans oluşturacaktır.

İştirakler CV’sinde giriş yazısı nasıl olmalı

Giriş yazısı çok önemlidir CV yi inceleyen kişi ilk buraya bakacağından farklı ve dikkat çekici bir giriş yapmalısınız.

Eğitim bölümü nasıl yazılmalı

Bu alana şeffaf bir şekilde bu güne kadar aldığınız eğitimleri detaylı şekilde yazmalısınız.

İş Deneyimi alanı nasıl yazılmalı

Önceki çalıştığınız firmaların neler olduğunu giriş ve çıkış tarihlerinizi detaylı şekilde girmelisiniz. Çünkü bu tarihler her zaman size büyük oranda diğer CV lerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Eğer varsa başvurduğunuz pozisyonla ilgili bir iş size karşı olumlu bir izlenim oluşturacaktır.

Hangi kişisel özellikler yetenekler eklenmeli

Kişisel özellikler bölümüne yeteneklerinizi yazabilirsiniz, tabi bunu kurumsal bir dille dile getirmek gerekmektedir. Örneğin bilgisayar bilginiz, kullandığınız bilgisayar programları gibi.

Referans bilgilerini eklemeye gerek var mı?

Referans size insan kaynaklarının göz kırpması ya da kırpmaması anlamına gelir. Dolayısıyla güvenilir bir referans her zaman size büyük katkı sağlar.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir