İşsizlik Maaşı 2018 Ne Kadar Oldu?

0

İşsizlik Maaşı 2018 Ne Kadar? 

İşsizlik maaşını almaya hak kazanan kişiler kurumsal bir firmada sigortalı olarak çalışmış olmalıdır. Belli bir süre olan 1 yılı tam olarak çalıştığı firmada tamamlamış olmalıdır. Aynı zamanda kendi isteği ile çalıştığı yerden ayrılan işçiler bu hakka sahip değildirler. Firma sahibinin iş akdine son vermesi durumunda çalışan işçiler işsizlik maaşı almaya hak kazanmış olurlar.

İşsizlik maaşı almaya hak kazanan kişiler bu parayı aldıkları süre içinde hiç bir firmada işçi olarak çalışamaz ve sigortadan yararlanamazlar. Bir işe başlanıldığında ve her ay sigortası yatmaya başladığında işsizlik maaşı anında kesintiye uğrar. İşsizler çıkarıldıkları iş yerlerinde görevleri ne olursa olsun aynı miktarda maaşa tabi tutulurlar.

İşsizler Ne Kadar Maaş Alır?

Her bir işçinin işsizlik maaşının ne kadar olduğu çalıştığı gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Buna hak kazanan işçiler sigorta primlerine ve aldıkları maaşlara göre işsizlik maaşını alırlar. Yapılan ödemeler 300 ve 600 TL arasında değişmekte ve işçinin çalıştığı süreyle orantılı olarak ta kaç ay boyunca bu paradan yararlanacağı belirlenmektedir. İşsiz kalan insanlarda hem bu şekilde mağduriyetlerini karşılarken bu zaman içinde de kendilerini geliştirebilecekleri yeni bir iş bulabilirler. İşsiz kalanların devletin verdiği bu imkâna hemen başvurup mağduriyetlerini gidermeleri için çok iyi bir fırsat.

İşsizlik Maaşı ile ilgili Diğer Bilgiler

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir