İsmek Mülakat Soruları

0

İsmek Mülakat Soruları

İSMEK; İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı bir kuruluştur. İstanbul halkının kültürel ve sanatsal anlamda kendilerini yetiştirmesi için ücretsiz kurslar düzenler. Kurslar alanında yetkin eğitmenler tarafından verilmektedir. 600’den fazla alanda kurslar devam ettiğinden ve talepler doğrultusunda kapasite arttırması ve yeni branş açılması kararı alan İSMEK yeni eğitmen ihtiyacı da duymaktadır. Bu bağlamda yeni personel alımı da yapmaktadır.

İsmek Çalışanları Ne İş Yapar ve İşe Girebilmek İçin Eğitim Seviyesi Nedir?

İsmek çalışanları ücretsiz kursa katılan halka alanı ile ilgili düzenli olarak ders verir ve sertifika almalarını sağlarlar. İsmek’in en çok ihtiyaç duyduğu alanlar uzman eğitici, usta öğretici ve yabancı dil öğretmenleridir. Usta öğreticiler daha çok el sanatları ile ilgili eğitim verirler ve bunların ustalık belgeleri dışında ilköğretim düzeyinde eğitim almaları yeterlidir. Uzmanların ise üniversite diplomalı olmaları zorunludur. İsmek her alan için özel bir şart koyabilmektedir.

İsmek’de İşe Alım Süreci Nasıldır?

İsmek çalışanı olmak isteyen adaylar internet üzerinden form doldurarak iş başvurularını yaparlar. İsmek iş başvuru sekmesi devamlı açıktır. İhtiyaç olmasa dahi başvuru almaya devam eder. Eğer ki bir eğitmen açığı ortaya çıkarsa İsmek elindeki tüm verileri değerlendirmeye alır ve uygun gördüğü adayları sözlü mülakata çağırır. İşe alınmanın ilk aşaması bu şekilde seçilip çağrılmaktır.

İsmek İş Mülakatı Aşamaları ve Mülakat Soruları Nelerdir?

İsmek tarafından çağrılan adayların mülakat aşaması 4 basamaklıdır. Öncelikle adaylara genel kültür testi yapılır. Genel kültür testinde dini sorular da bulunmaktadır. Bundan sonra alanla ilgili yazılı sınav yapılır. Üçüncü aşamada ise uygulama sınavına tabi tutulurlar. Bu basamakları geçen adaylar İsmek görevlileri tarafından yüz yüze görüşme aşamasına çağrılırlar.

Son aşamada İsmek adayların kendine uygun bir eğitmen olup olmadığını irdeler. Kişiye ileride ne yapmak istiyorsun, hayattaki amacın nedir gibi sorular sorulur ve kişi tanınmaya çalışılır. Burada adayın yapması gerek sakin kalmak ve doğal davranmaktır. İsmek görevlileri diksiyona oldukça dikkat ederler. Bunun yanında eğitmen adayı olan kişinin kıyafeti, saç ve sakal bakımı gibi unsurlar da mülakat için önem arz etmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir