İsmek İş Başvurusu

0

İsmek İş Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahilinde faaliyet gösteren İSMEK; kurulduğu ilk günden itibaren halka kültür, sanat ve eğitim alanında kurslar vermekte ve onların gelişimine katkı sağlamaktadır. İsmek, kurslarında uzman eğiticilerden yararlanmakta ve kurslar karşılığında halktan herhangi bir ücret talep etmemektedir. 652 farklı branşta halka hizmet verilmektedir. Verilen hizmetlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi, yeni açılan branşlardaki uzman eksiğinin giderilmesi ve kapasitenin genişletilmesi amacıyla İsmek personel sayısını sürekli arttırmayı hedeflemektedir. Koyulan hedefler doğrultusunda sürekli personel alım sınavları açılmakta ve personel alımlarına devam edilmektedir.

İSMEK CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

İsmek’de Çalışmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İsmek daha çok uzman, usta öğretici ve yabancı dil öğretmeni alımı yapmaktadır. Uzman kadrosuna başvurmak isteyenlerin lisans ve üstü eğitim seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Usta öğretici kadrosuna başvurmayı düşünen adayların ise en az ilköğetim mezunu olmaları ve bunun yanında usta öğretici belgesine sahip olmaları zorunludur. Bu genel şartlar haricinde açılan kadronun niteliğine göre İsmek tarafından farklı şartlar da aranmaktadır. Bu nedenle başvuru yapılmadan önce ilgili ilan iyice incelenmelidir.

İsmek İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsmek iş başvurusu yapmak oldukça kolaydır. İnternet erişiminin olduğu her yerden iş başvurusu yapılabilmektedir. İsmek’e ait olan kariyer.ismek.org isimli internet sitesine giriş yapılarak iş başvurusu yapılabilir. Başvuru yapabilmek için kayıt olmak zorunludur. İsmek’in iş başvuru stratejisi diğer kurumlardan biraz farklıdır. İhtiyaç olan kadroya göre ilan açılmasından ziyade başvurular devamlı şekilde açık tutulur. Alınan başvurular üç yıl saklanır. Yeni bir branş açılması ya da mevcut branşlarda eksikler oluşması halinde İsmek mevcut başvuruları incelemeye başlar. Açık olan branşa uygun olan adaylar arasından eğitim bilgisine göre öncelikli olan adaylar bilgilendirilip sınava çağrılır. Gerekli sınav ve aşamaları geçen adaylar İsmek’te çalışmaya hak kazanırlar.

İsmek İş İlanları için TIKLAYINIZ

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir