İşe Başlama Bildirimi Formu

0

İşe Başlama Bildirimi Formu

İşe başlama bildirimi formu dilekçesi, işe başlama tarihinden itibaren 10 gün içerisinde iş yeri adresinin bağlı olduğu vergi dairesi müdürlüklerine teslim edilmesi gereken dilekçedir. İş yeri açan ve işe başlayacak olan kişilerin vergi dairelerine işe başladıklarına dair bildirim yapma zorunlulukları vardır. Bu bildirimi yapmak için yazılır.

İşe Başlama Bildirimi Formu Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Bu form, işe başlandığını vergi dairesine beyan etmek için kullanılır. Vergi dairesi çalışanları iş yerinin işe başlamasına onay vermek için bu formu almak zorundadır.

İşe Başlama Bildirimi Formu Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İşe başlama bildirim formu dilekçesinde yer alan ad soyadı, TC kimlik numarası, iş yeri adresi, ikametgah adresi, yapılacak iş ve işin türü, işe başlama tarihi gibi bilgilerin yer aldığı bir formdur. Bu formdaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekir. Bu bilgiler işe başlama bildirimi yapacak olan kişi bilgilerinin doğruluğunu onaylar ve belgeyi ilgili kuruma şahsen teslim eder.

İşe Başlama Bildirimi Formu Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

İşe başlama bildirimi formu dilekçesi, iş yerinin bağlı olduğu vergi dairesine, vergi dairesi bulunmayan bölgelerde ise mal müdürlüklerine teslim edilir. Vergi dairesi veya mal müdürlükleri formu kişinin kendisinden şahsen kabul etmektedir. Daha sonra bu formun doğruluğu vergi dairesi çalışanları tarafından doğruluğu teyit edilir ve onaylanır.

İşe başlama bildirim formuİşe Başlama Bildirim Formu İNDİR

Diğer Form Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir