İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeli !

0

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeli!

 İş görüşmeleri işe alınmak isteyen adaylar için büyük önem teşkil etmektedir. İşe alım sürecinde diğer adaylardan bir adım önde olmak gerekir. Bu neden ile işe alım sürecinde, CV, işe uygunluk, iş kabiliyeti ve görüşmeler büyük önem teşkil eder. Fakat insanın yapısından ötürü ne kadar dış görünüşe önem vermediğimizi söyleseler de, renkler düzen hatta simetri çoğu zaman bizleri bir adım öteye taşıyabilmektedir. Öncelikle giyilecek kıyafet bu anlamda çok önemlidir.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeli

 

Kültürel mesleklerden olan yani,  fotoğrafçılık, müzecilik, kültür sanat etkinlikleri, medya gibi sektörlerin iş başvurularına takım elbiseli gidilmese de tertipli ve düzenli olunmalı ve günlük özensiz kıyafetler tercih edilmemelidir. Kot pantolon kesinlikle giyilmemesi gereken kıyafetlerdendir. Daha çok modern kesimli kumaş pantolonlara ağırlık verilmelidir. Genellikle koyu tonlarda kıyafet seçimi yapmak daha faydalıdır.

Eğer finans sektörü gibi daha ciddi bir meslek grubunda çalışmak için gittiğiniz iş başvurusunda ise ciddiyete önem verilmesi gerekmektedir. Takım elbise giyilmesi daha uygun olan bu görüşmelerde koyu mavi veya koyu kömür renkli takım elbiseler tercih edilmelidir. Beyaz gömlek ve siyah ayakkabılar iş görüşmeleri için daha yararlı olacaktır. Hizmet sektöründe çalışmak isteyenler ise giyimlerine yine kot olmamak ile beraber rahat iletişim kurulabilecek giysiler tercih etmelidir. Farklı renklerde kotların giyilebileceği ve kravat üstüne süveter daha cazip bir kıyafet olacaktır. İş görüşmelerinde bu unsurlara dikkat edilirse iş görüşmeleri daha başarılı geçebilmektedir. Bu açıdan iş görüşmelerinde kıyafet tertip ve düzen çok önemlidir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir