İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmek Gerekir?

0

İş görüşmesine giderken nasıl giyinmek gerekir?

Merak edenler için hazırladık.

İş görüşmesine giderken adayların kıyafetlerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Her kıyafetin çok resmi, çok koyu olması gerekmiyor. Ama burada giyim tarzı çok önemli kriterlerden biri. Düzgün giyinilmeli, temiz giyinilmeli.

Bayanlar için: Mutlaka manikür, önemli kriterlerden bir tanesi. Erkekler için: saç tıraşı önemli bir kriter. Ama bunlara ayırarak dikkat edersek.

Kadınlar iş görüşmesinde nasıl giyinmeli?

Bir görüşme yapılacak dolayısıyla insanlar hormonları olan yaratıklar. Dolayısı ile terleme eğilimleri vardır. Bu nedenle teri belli etmeyecek, hiç bir şekilde koku gelmesini önleyecek önlemler almalı. Yani koltuk altınızın terlediğini hissetmeye başlarlarsa, bu hoş bir görüntü olmaz. Bu çok önemli bir kriter değildir. Çok normal bir süreçtir aslında. Ancak yinede dikkat etmekte fayda var.

İş görüşmesinde kadınların nasıl giyineceğiyle ilgili bir diğer husus: Makyajdır. Çok koyu makyaj yapılması, hatta gece makyajı şeklinde bir makyajın tercih edilmesi, aşırı parlak rujların tercih edilmesi doğru değildir. Adaylar ne kadar doğal görünürlerse, onlar için bu artı olacaktır.

Erkekler iş görüşmesinde nasıl giyinmeli?

Erkeklerin iş görüşmesinde nasıl giyineceğine gelirsek: Saç traşı en önde gelir. Aynı zamanda ağız bakımı oldukça önemlidir. Stresi azaltması için dışarda söndürdüğümüz bir sigara, tercih edilmemenize sebep olabilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir