İş Görüşmesinden Önce Nasıl Beslenmeli?

0

İş Görüşmesinden Önce Nasıl Beslenmeli?

İş Görüşmesinden Önce Nasıl Beslenmeli?

İş görüşmelerinde önemli olan iş başvurusu yapan kişinin sahip olduğu bilgi ve beceriler olmak üzere duruşu ve hareketleri ile iş veren gözünde etki bırakmasıdır. İş veren ile yapılan görüşmelerde sadece yeterli bilgi ve donanıma sahip olmak yetmeyebilir. Bunun yanında kişi duruşuyla örnek bir tavır sergilemeli ve bunun yanında hal ve hareketlerine dikkat etmelidir. Beslenme de iş görüşmesi öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Görüşme öncesi beslenmede yapılan hatalar, iş veren karşısında hoş olmayan durumlara düşülmesine neden olabilir. Peki, iş görüşmesinden önce nasıl beslenmeli? ve hangi yiyecekler yenmemeli? inceleyelim.

İş görüşmesine gitmeden önce nasıl beslenilmelidir?

İş görüşmesi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de beslenme durumudur. Yanlış bir beslenme görüşme sırasında kişinin sorun yaşamasına, iş veren karşısında rezil olmasına ve hatta görüşmeyi terk etmesine neden olabilir.

Görüşme öncesinde ilk olarak dikkat edilmesi gereken aşırı şekilde yenmemesidir. Bunun yanında geğirten ya da gaz çıkarmaya neden olan yiyeceklerden de uzak durulması gerekir. Çünkü görüşme anında istem dışı meydana gelen bir geğirme durumu görüşmenin iş veren gözündeki etkisini kaybeder ve doğal olarak sizin de etkiniz bir anda yerlere serilir.

Diğer yandan mideyi bozan yiyeceklerden uzak durmak önemlidir. Bir anda yaşanan karın ağrısı tuvalete gitmeden geçmez ve bu durum sizin görüşme sırasında kasılmanızı hatta dayanamadığınız taktirde daha kötü durumlar içerisinde kalmanızı sağlar. Bu nedenle özellikle çok yağlı yiyeceklerin iş görüşmesi öncesinde yenmemesi tavsiye edilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir