İş Görüşmesinde Sen Neler Sormalısın?

0

İş Görüşmesinde Sorman gereken sorular

İş görüşmeleri her zaman hayatın en önemli kısımlarından biri haline geliyor. Bu nedenle bir iş görüşmesine gitmeden önce örnek mülakat soruları incelenmeli, hazırlık yapılmalı ve soracağınız soruları da hazır halde bulundurmalısınız.

  • Çalışma şartlarınız neler?
  • Firmanın sunduğu yan haklar neler?
  • Çalışma saatleri nedir?
  • Hafta sonu çalışılıyor mu?
  • Eğitim olanakları var mı?
  • Şirkette nasıl giyiniliyor?

İş Görüşmesine Giderken Ne Yapılmalı?

İş görüşmesine gitmeden önce ve giderken mutlaka mülakat görüşmeleri incelemeye alınmalı ve hazırlıklı olunmalıdır. Ayrıca sizlere sorulan sorulara karşılık sizler de soru hazırlamalısınız. Şirketinizde nasıl personelleri çalıştırmak istersiniz? Giyimim ve diksiyonum bu şirket için uygun mu? Tarzında soruları sorabilirsiniz.

İş Görüşmesinde İngilizce Kendini Tanıtma

Bir iş görüşmesine gitmeden önce mutlaka yabancı dilde kendinizi tanıtmayı öğrenmeniz gerekiyor. Ve bir iş görüşmesinde kadınlar nasıl giyinmeli bunu en ince ayrıntısına kadar araştırmanız gerekiyor. Konsept dışına çıkmadan giyinmeniz gerektiğini de bilmeniz her zaman uygun olacaktır.

Mülakatta Hangi Soruları Sormalısınız?

Mülakat yapılırken öncelikle mülakatta erkekler nasıl giyinmeli sorusuna cevap bularak o şekilde gitmelisiniz. Sizlere yönetilen sorular karşısında ise sizler de, yabancı dil bilme zorunluluğunuz olup olmadığını, serbest kıyafet giyme serbestliğiniz olup olmadığını resmi bir şekilde sorabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir