İş Görüşmesi Kombinleri

0

İş Görüşmesi Kombinleri

İş görüşmesine giderken ilk etapta dikkat edilecek konu nasıl giyilmesi gerektiğidir. İlk izlenim oldukça önemlidir. İşi almak ilk izlenimden geçer.

Kombin Ve Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

İş görüşmesine giderken kıyafetlerin renk tercihi de önemlidir. Mavi renk ile bir adım önde olunabilir. Yeteneği temsil eder. Ayrıca sinirleri yatıştıran bir renktir. Siyah renk ciddiyet rengidir. İşe ne kadar önem verildiği göstergesidir. İş görüşmelerinde tercih edilmesi gereken en önemli parça ceketlerdir. Ceket ile birlikte pantolon veya etek kombini yapılabilir. Zarif bir görünüm olmasını sağlar. Bunların yanında doğru aksesuar ile kombin tamamlanabilir. Ceket giymekten hoşlanmayanlar içinse triko hırkalar kurtarıcıdır. Pantolon ile muhteşem bir uyum sağlayacaktır.

İş Görüşmesinde Çanta, Ayakkabı Ve Aksesuar Olarak Tercihler

İş görüşmesinde asla uzun topuklu ayakkabılar tercih edilmemelidir. Stiletto ayakkabı ile zarif bir görünüm olacak ve daha rahat hissedilecektir. Düz renk ayakkabı tercih edilmelidir. Taşlı ve gösterişli tercihlerden uzak durulmalıdır. Kişiye göre babet de uygun olacaktır. Daha zarif görünmek isteyenler için sivri burun ayakkabılar uygun olacaktır. Kısa boylu kişiler için çanta seçimi büyük olmamalı, porvöy tarzı çantalar daha iyi tercih olacaktır. İş görüşmesi için seçilen kıyafetler yanında kullanılacak aksesuarlar zarif ve dikkat çekmeyen tarzda olmalıdır. İş görüşmesinde saç yapımı da sade olarak topuz veya atkuyruğu olmalıdır. Makyaj ise sade ve abartısız yapılmalıdır. Giyilecek kıyafetin rengine uygun göz farı tercih edilmelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir