İş Görüşmesi Kıyafeti

0

İş Görüşmesi Kıyafeti

İş görüşmesinde giyilen kıyafetin seçimi oldukça önemlidir. Giyilen kıyafet işverene güven verir ve başarılı bir görüşmenin ilk aşaması kolay geçer. Kadın ya da erkek olarak iş yerine ve kültürüne uygun kıyafet tercih edilmelidir.

İş Görüşmesi İçin Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı Ve Neler Tercih Edilmelidir?

İş görüşmesi için kıyafet seçiminin en önemli unsuru renk seçimidir. Koyu renk tercih edilmelidir. Ancak fazlaca resmiyet katacağından erkeklerin siyah, kadınların ise kahverengi tercih etmesi uygun olmayacaktır. Kadınların etek, ceket veya pantolon, ceket tercih etmesi uygun olacaktır. Erkeklerin ise tercihi takım elbiseden yana olmalıdır. Kravat seçimi ise renkli veya desenli değil düz renklerde olması daha iyi olacaktır. Ayakkabı seçimi de kıyafet tercihine uygun olan olmalıdır. Kadınların sivri burun ayakkabı ile daha zarif bir görünüm elde etmesi mümkündür. Taşlı ayakkabılardan uzak durulmalı ve tercih edilmemelidir. Erkekler için ise temiz siyah bir ayakkabı seçimi uygun olacaktır. Takı olarak saat muhteşem bir görünüm verecektir. Makyaj olarak da sade ve abartılı olmayan makyaj yapılmalıdır.

İş Görüşmesinde Kişisel Bakım Çok Önemli

Kıyafet seçiminin doğru olduğundan emin olduktan sonra ki aşama kişisel bakımdır. Tırnak bakımı iyi olmalıdır. Koku da önemlidir ve hafif kokular tercih edilmelidir. Seçilen kıyafet ilk izlenim olarak önemlidir. Ayrıca dik duruş ile kıyafetlerin kendine güven anlamında daha çok ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir