İş görüşmelerinde neler sorulmamalıdır?

0
İş Görüşmesinde Sen Neler Sormalısın?

İş Görüşmesinde Sen Neler Sormalısın?

İş Görüşmesinde Neler Sormalısın?

İş görüşmeleri genelde birçok kişide stres yaratan durumlardan biri olarak karşımıza çıkar. Hemen herkes görüşme esnasında neler yapması gerektiğini ya da nasıl davranmasının daha olumlu sonuçlar vereceğini araştırıp durur. Oysa ki yapılması gerekenler tam olarak bilindiğinde iş görüşmelerini başarılı ve karşı tarafta istenen etkiler bırakarak sonuçlandırmak mümkündür. Bunların yanı sıra iş görüşmelerinde sorulmaması gereken sorulara da dikkat edilmesi gerekir. Bu sorular iş veren gözünde olumsuz bir konuma gelinmesine neden olabilir.

İş görüşmelerinde neler sorulmamalıdır?

İş görüşmelerinde sorulmaması gereken sorular konusunda sizlere 10 farklı örnek verebiliriz. Siz de görüşme yaptığınız esnada bu soruları iş verene yöneltmemeye özen göstermeli ve onun gözünde olumsuz bir konuma düşmemelisiniz. Şimdi iş görüşmelerinde sen neler sormamalısın? daha yakından bakalım.

  1. Şirketiniz neler yapıyor?
  2. Sizden nasıl faydalanabilirim?
  3. Cuma günleri erken çıkabilir miyim?
  4. Uyuşturucu ya da alkol testi yapıyor musunuz?
  5. Diğer departmanlarda da sorumluluğum olacak mı?
  6. Çalışanlara ürün indirimi var mı?
  7. Referansları kontrol ediyor musunuz?
  8. Yemek arası ne kadar sürüyor?
  9. Bu işi neden almalıyım?
  10. Nasıldım?

Merak Ettiğiniz Tüm Mülakat Soruları ve Cevaplarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Bu sorulardan herhangi birini ya da birkaçını sorduğunuzda iş veren gözünde olumsuz bir konuma gelebilir ve işe kabulünüzü tehlikeye atabilirsiniz. Bu nedenle iş başvurularında yukarıda listelemiş olduğumuz soruları sormaktan kaçınmalı ve sorularınızı süzgeçten geçirerek iş verene sormalısınız.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir