İş Görüşmelerinde Kendinizi Nasıl Tanıtmalısınız?

0

İş ararken Kendinizi Nasıl Tanıtmalısınız?

Kendi reklamınızı yapmak için elinizdeki tek şans özgeçmişiniz ve mülakattaki tavrınızdır.  Bu yüzden göze çarpmalı ve fark edilir olmalısınız. Unutmayın! İlk izlenim kalıcıdır: ilk saniyeden itibaren vitrindesiniz. En etkili özgeçmişi oluşturmak ve ilk mülakatta başarılı olmanın ipuçlarını alabilmek için uzmanların tavsiyelerini araştırdık mutlaka okuyun.e-posta

Başvurunuzu email ile gönderirken

Her geçen gün e-mail ile başvuru kabul eden şirketlerin sayısı artmakta, bu yüzden e-mailde neleri vurgulamanız gerektiğini, hangi ekleri göndermenin önemli olduğunu bilmelisiniz. Başvurunuzu göndermeden önce birkaç dakikanızı ayırıp aşağıdaki listeyi gözden geçirin.

ozgeçmis

Özgeçmiş Nasıl Yazılmalı?

Özgeçmişinizi, e-mailinize ek dosya olarak iliştirmenin yanı sıra, mailinizin içeriğinede eklemenizde fayda var.Böylece potansiyel işvereniniz özgeçmişinizi ekranda okuyabilir ve istedikleri takdirde ayrıca eklediğiniz dosyadan baskı alabilirler. Özgeçmişinizin formatının basılı kopyada kullandığınız formatla aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle iletim aşamasında kaybolduğu için,  özgeçmişinizi süslemekle vakit kaybetmeyin.onyazi

ÖnYazı Nasıl Yazılmalı?

Mutlaka önyazı yazın.  Ekrandan okunacağı için, önyazınızı kısa tutmalısınız. Bir veya iki paragraf yeterlidir. Basılı kopyada kullanacağınız formatı kullanmalısınız. Asla çabuk olmak için kaliteden ödün vermeyin.

iletisim

İletişim

Unutmayın ki, yanlış anlaşılma olabileceği için başvuru sürecinizde e-mail ile sağlanan iletişime ekstra özen göstermelisiniz. E-mailinizi bir mektup yazar gibi yazın. Farklı bir şekilde ele almayın. Örneğin, mektubunuz şu şekilde başlamalı “Sayın Zeki Bey, size yazmamın nedeni….” ve şu şekilde bitirilmelidir “Saygılarımla”.

Bunlarda Size Yardımcı Olabilir

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir