İş Bulma Stratejileri 2018

0

İş Bulma Stratejileri 2018

Günümüz gelişmekte olan teknoloji ve endüstri sayesinde çeşitli iş kolları içinde kişinin kendisine uygun işi bulmak ne kadar kolaysa, o işi alabilmek için gerekli bilgi deneyim ve tecrübe aranılan şartları taşıyabilmek o kadar zordur. Çünkü o işi almak isteyen rakipleri elemek için uygun özgeçmiş, tecrübe ve işveren veya personel alımından sorumlu kişiyi ikna etmeniz gereklidir.

Özellikle üniversiteden yeni mezun olanlar, iş arama konusunda daha zorluk çekerler. Nedeni tecrübe eksikliği,  deneyimsizlik  iş bulma sürecini uzatır ve duygusal problemler oluşur ve kendine güven konusunda kişiyi olumsuz etkiler.  Önemli olan bilgi ve yeteneklerinin farkına varmak ve kendisine uygun işi alabilmek için ilk önce kendine uygun Özgeçmiş hazırlamalı ve mülakat süresinde karşı tarafı ikna için sunum becerisini geliştirmeli.  Etkin konuşma, planlama, takım çalışması ve etkili iletişim kurabilme yeteneklerini değerlendirmek ve geliştirmeye çalışmalı. Kendisine uygun hedeflediği meslekle ilgili yeteneklerini değerlendirerek kendini geliştirmelidir.

Güncel İş İlanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Özgeçmiş Hazırlarken Sorulara Cevap Verebilmelidir!

– Özgeçmişini hedeflediğin pozisyona göre hazırladın mı?

Özgeçmişinde başvurulan pozisyona uygunluğunu ve yeteneklerini doğru şekilde ve uygun bir dille anlatarak diğer adaylar arasında öne çıkmasını sağlar.

– Özgeçmişin ikna edici mi?

İşe alımlarda iş kaynakları çok sayıda özgeçmiş incelediklerinden, bu nedenle kişi hakkından en önemli ve dikkat çekici bilgileri ilk bölümde anlatmalı ki dikkat çekmeyi başarsın.

– Özgeçmiş kolay okunuyor mu?

İnsan Kaynakları özgeçmişini okuduğunda düzenli ve anlaşılır olmasına dikkat edilerek, özgeçmişini inceleyen kişilerde iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

Özgeçmişinizi Mükemmelleştirmek İçin Diğer Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir