İş Başvurusu Yapmak İçin En uygun Gün Hangisi?

0

İş Başvurusu Yapmak İçin En uygun Gün Hangisi?

İş Başvurusu Yapmak İçin En uygun Gün Hangisi?

Uzun eğitim hayatı sonrası yeni mezun veya iş değiştiren çalışan adayları için en önemli etken geçmişlerdir. Kişinin kendini tanıttığı öz geçmişler işveren tarafından kişi üzerinde bir fikir oluşturmasını ve iş dalı üzerinde başarılı olup olamayacağı konusunda ışık tutan bir etkendir. Bu nedenler ile ilk olarak özgeçmiş hazırlarken gerekli hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

İş Başvurularına Cevap Alınmamasının Nedenleri

Tüm bunlara dikkat ettiniz kusursuz bir özgeçmiş hazırlayarak iş başvurusunda bulundunuz fakat geri dönüş yapılmadı böyle durumlarda ise moralini bozmanıza hiç gerek yok. Çünkü geri dönüş yapılmaması sizin tercih edilmediğiniz anlamına gelmez. Şöyle ki sadece iş başvurusu yapan siz olmadığınız için sizin gibi birçok adayım aynı iş yerine başvuruda bulunduğunu göz önünde bulundurursak, o kadar özgeçmiş içerisinde sizinkinin görülmemiş olma ihtimali de bulunmaktadır. Böyle bir durum sadece şansızlık olmaktadır. Bu gibi durumların ortadan kaldırılması için ise bazı önemli hatırlatmalar yapılmaktadır.

İş başvurusu yaparken kendinizce olan şeylere dikkat ettiğiniz kadar karşı tarafı da düşünmelisiniz. Çünkü onların önünde de yüzlerce özgeçmiş olabilir. Bu neden ile de kendi özgeçmişiniz biraz daha öne çekmek ve işverenler tarafından özgeçmişinizin gözden kaçmasını engellemek için iş başvurusu yapmak için en uygun günü bulmalısınız.

Hangi Gün İş Başvurusu Yapılmalı?

İşlerin yoğun olduğu veya görüşmelerin sık olduğu bir gün sizin işe alınma oranınızı düşürmektedir. Bu nedenlerden dolayı ile ilk olarak iş başvurusu yaparken haftanın ilk ve son günü direk es geçmelisiniz. Çünkü bu işlerin en yoğun olduğu dönemler olmaktadır. Peki, geri kalan 3 günün hangisinde yapacaksınız.

Hangi Saatlerde İş Başvurusu Yapılmalı?

Şöyle ki bu üç gün içerisine her hangi bir gün sizin şansınızı arttırabilir lakin sabah erken saatlerde yapılan özgeçmiş teslimi sizin dikkat çekme şansınızı daha da yükseltmektedir.

Tüm Özgeçmiş Örnekleri

Mülakatlarda Hangi Sorular Sorulur?

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir