İş Başvuru Formu

0

İş Başvuru Formu

İş başvuru formu

İş başvuru formu dediğimiz şey aslında özgeçmişinizi bir form üzerinde doldurmanızdır. Bazı firmalar kendi internet siteleri üzerinde iş başvuru formu hazırlayarak aslında size kolaylık sağlarlar ve bu formu doldurmanızı isterler.

İş Başvuru Formu Nasıl Olmalı?

Dediğimiz gibi özgeçmişle tamamen aynısıdır. Kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, eğitim bilgileriniz, referans, tecrübeleriniz olarak yine aynı şekilde formu doldurursunuz. Bu şekilde iş başvurusu formu ile işe alan firmalar yazının başında da belirttiğimiz gibi kendi iş başvuru formlarını kendileri hazırlarlar.

Yazının devamında bu formlar ile ilgili örnekleri sizler ile paylaşacağız. Bu formlar ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey aynı özgeçmişinizde olduğu gibi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmenizdir. Özellikle iletişim bilgilerinizi eksiksiz girmeye özen gösterin, adres bilginize ise açık adresinizi belirtin. Referans kısmı ise son derece önemli. Çoğunlukla aramadıklarını düşünseniz de aslında sizin haberiniz bile olmadan referanslarınız ile görüşmeler yapılıyor. Bu sebeple referans olarak yazacağınız kişileri bu konuda bilgilendirin ve onlarında bilgilerini doğru şekilde yazın firmadaki statüleri, iletişim bilgileri oldukça önemli. Eğer referansınız yok ise sadece yazmak için yazmayın ve o kısmı boş bırakın.

İş Başvuru Formu İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir