İş Bankası Mülakat Soruları 2018

0

İş Bankası Mülakat Soruları

               İş Bankasında Çalışmak Nasıldır?

Bankacılık sektöründe önemli bankalardan biri olan ve avantajları ile tercih edilen bankalar arasında yer alan İş Bankası, sektörün önde gelen bankalarından biri olarak karşımıza çıkar. Kurulduğu günden bu yana kendini geliştirmeye devam eden ve yenilikçi anlayış ile müşterilerine daha iyi bir hizmet vermeyi amaçlayan banka, şu an Türkiye’nin her şehrinde ve binlerce ilçesinde şubelere sahiptir. Bankanın genişleme süreci yeni pozisyonların açılması ve istihdamın artmasına neden olur. Personel alımları önce yazılı sınav ve ardından sözlü sınav ile yapılmaktadır.

İş Bankasında Çalışmak İçin Ne Okumak Gereklidir?

Bankacı olabilmek için birçok bölüm okunabilir. Okunan bölümlerde kişinin kendisini geliştirmesi de pozisyon olarak ilerlemesini oldukça kolaylaştıracaktır. Türkiye ‘de kurumsallık denilince akla gelen ilk kurumlardan birisi de tabii ki bankalardır. Böyle olunca da kurumsal bir firmada herkes çalışmak isteyeceğinden, bankalara çok fazla rağbet olmaktadır. İktisat, işletme, çalışma ekonomisi, maliye, uluslararası finans, ekonometri, finansal ekonometri gibi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde verilen eğitimler ile bankacı olabilmek mümkündür. Bunun yanında Hukuk Fakültesi mezunları da bankalarda çeşitli görevlerde bulunabilmektedir.

                İş Bankası Mülakat Aşamaları Nelerdir? İşe Alım Süreci?

Personel alımları önce yazılı sınav ve ardından sözlü sınav ile yapılmaktadır. Sözlü sınavda belirli puanın üzerinde alan adaylar banka tarafından mülakata çağrılmakta ve bunun ardından mülakatlar gerçekleştirilmektedir. İş Bankası mülakat soruları bankacılık sektörü ve genel hayata dair sorulardır. Tüm bu durumlardan sonra İş Bankası kişiyi uygun pozisyon ile işe başlatabilmektedir. Bunun yanında Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık ve Dış Ticaret, Dış Ticaret, Banka ve Sigorta Yönetimi bölümlerinden de alımlar olabilir.

İş Bankası Mülakat Soruları

Yazılı sınavdan başarı ile geçen kişiler sözlü mülakata tabii tutulurlar. Sözlü mülakatlar genellikle şu şekilde sorular içermektedir;

  • Yaptığınız dikkat çekici bir iyiliği söyler misiniz?
  • Başarmış olduğunuz bir zorluğu anlatır mısınız?
  • En son kimi hangi nedenle ikna etmeye çalıştınız?
  • Biri size bir şey söylemeden onun ne ihtiyaç duyduğunu anlayabilir misiniz?
  • İnsanları hangi şekillerde etkilersiniz?
  • İş Bankası hakkında neler biliyorsunuz?
  • Neden İş Bankası?
  • En kötü yönünüz nedir?
  • En son kime hangi şekilde yardım ettiniz?
  • Ne tür araştırmalar yapıyorsunuz? Bahseder misiniz?

Diğer Mülakat Soruları ve Cevaplarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Zorluk Seviyesi Orta (7/10)
Mülakat Detayları
Birebir görüşme
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir