İş Arama ve Değiştirme Sürecinde Ne Yapmanız Gerekiyor

0

İş Arama ve Değiştirme Sürecinde Ne Yapmanız Gerekiyor

İşinden memnun olmayana ve yeni bir işe girmek isteyen kişiler için yeni iş aramaları zahmetli olabilmektedir. Çünkü tam zamanlı olarak çalışan bir kişinin yine mesai saatleri içinde mülakat davetleri olacaktır ve görüşmelere çağrılacaktır bu yüzden iş saatleri içinde izin alması sıkıntı olabilmektedir.

Bu yüzden bu tarz sorunları aşabilmek için başvurularınızı internet üzerinden Online olarak yürütmek her zaman size büyük oranda kazanç sağlayacaktır. Ancak görüşmek istediğiniz ve kesin gözüyle baktığınız firmaların mülakatına giderek bu firmalarla görüşme yapabilir ve zamandan büyük oranda kazanç sağlarsınız.

İş arama konusunda aslında işçinin veya çalışan bir kişinin yeni iş arama izni vardır, kişiye bu konu ile ilgili bir hak ve haftada belli bir saat izin tanınmıştır. İş kanununa göre işçi yeni iş arama hakkına sahiptir, işveren ise işçiye günlük en az 2 saat olmak koşulu ile izin vermek zorundadır. Eğer siz de iş yerinizde izin konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız bu hakkınızı ilgili personele hatırlatabilirsiniz. Çünkü iş kanunu burada işçiyi korur niteliktedir, işçi hiçbir şekilde size izin vermiyorum gibi bir şey söyleme hakkına sahip değildir.

Sizler de yeni iş arama ve işinizi değiştirme süreçlerinde bu şekilde günlük izin alarak yeni bir iş arama ve görüşmelere katılma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir