İnsan Kaynakları Yöneticileri CV’lerde En Çok Nelere Dikkat Eder?

0

CV Hazırlamak ve iş değiştirmek isteyen adaylar için merak ettiğiniz tüm sorulara cevap veriyoruz. Merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşmanız yeterli. En kısa zamanda sitemizde yer alacaktır. Şimdi size İnsan kaynakları Direktörü Eda Özer CV Hazırlarken en çok nelere dikkat etmenizi gerektiren noktaları paylaşacak!

İnsan Kaynakları CV’lerde En Çok Nelere Dikkat Eder?

IK’cı için CV’nin kısa ve özü makbuldür. Ve CV maksimum bir sayfa olmalıdır. Büyük puntolarla yazılmış, baktığınız zaman kişinin iletişim bilgilerini, hangi okuldan mezun olduğunu, teknik becerilerini, önceki iş tecrübelerini net olarak görebildiğimiz kısa ve öz bir CV hazırlanmalıdır.

CV Hazırlarken Nerelere Dikkat edilmeli?

Kısa ve öz demek, bazı bilgilerin olmaması anlamına gelmiyor. Her bilgi olmalı, ama dediğimiz gibi kısa ve öz olmalıdır. Örneğin; İletişim bilgilerim, hangi yakada oturuyorum, genel olarak açık adres vermek zorunda değilsiniz. Hangi semt ve hangi ilde oturduğunuzu belirtmeniz yeterli.

Ayrıca telefon bilgileriniz, mail adresiniz, bunların yanında hangi okuldan mezun olduğunuz, liseye kadar yazmanı yeterlidir. İlkokul bilgilerini yazmanıza gerek yoktur. İş deneyimleriniz sonradan başlayarak yazılmalı. Çalıştığınız yerleri yazarken; A firmasında, B departmanında şeklinde yazıp, burada çalıştığınız sürede ana görevlerinizi madde madde belirtmeniz yeterlidir. Yaptığını tüm projeleri detaylı olarak CV’ye yazmanıza gerek yoktur. Çünkü bunları insan kaynakları yöneticileri anlamak için zaten sizleri mülakatlara davet ediyor olacaklar.

CV’ye bakılmasının amacı: başvurulan pozisyonda olmazsa olmaz olan kriterleri CV’nizde bulunup, bulunmadığıdır.

Bunlarında dışında yabancı dil bilgisinin hangi seviyede olduğu, hangi dilleri bildiğiniz önemli bir noktadır. Diğer önemli nokta ise bilgisayar bilgilerinizdir. CV’de bunları mutlaka ne seviyede bildiğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir