İngilizce Ön Yazı Örnekleri

0

İngilizce Ön Yazı Örnekleri

İngilizce Ön Yazı Örnekleri

İngilizce ön yazılar içerikleri baştan sona İngilizce olarak hazırlanmış ön yazılardır. Bu tür ön yazılarda kişinin hazırladığı yazıyı doldurması için İngilizce bilmesi gerekir. Ayrıca iş başvurusu yaptığı firmanın İngilizce ön yazı istemesi de kişinin bu dili bilmesini gerektirir. Şimdi İngilizce ön yazı örnekleri nelerdir ve içeriklerinde genel olarak neler yer alır? bunlara daha yakından göz atalım.

İngilizce ön yazı örneklerinde neler yer alır?

Her ön yazıda olduğu gibi İngilizce ön yazı örnekleri içerisinde de öncelikle kişiyi tanıtan giriş paragrafı bulunmaktadır. Bu paragraf içerisinde ön yazıyı hazırlayan herkes fazla uzatmadan kendisini tanıtmaya çalışır ve iş başvurusunu neden yaptığına kısa bir giriş yapar. Bunun ardından gelişme paragrafında ise işin neden istendiği net bir şekilde açıklanır. Kişinin işi ne kadar istediği ve kabul edildiğinde işle ilgili ne tür planları olduğu burada belirtilir.

Diğer yandan kişinin sahip olduğu bilgi ve becerileri ön yazı içerisinde İngilizce olarak belirtmesi gerekir. Bu aşamada yalın ve açık bir dil kullanılması ve hedeflerin tam olarak iş verene aktarılması önemlidir. İş verenin gözünde ön yazının kişiyi istenen şekilde tanıtması oldukça önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle iş başvurusu yapan kişinin ön yazısını titizlikle hazırlaması özellikle İngilizce ön yazı formatlarında önemlidir.

Sonuç paragrafında ise kişinin yine İngilizce olarak ön yazıyı sonuçlandırması ve temennilerini iletmesi gerekir. İş verenin dikkat ettiği hususlardan biri de ön yazının başarılı bir şekilde tamamlanması olmaktadır.

İngilizce Ön Yazı Örneği

İngilizce Ön Yazı ÖrnekleriİNDİR

İngilizce Ön Yazı Örneği

 

Paylaş

Yorum Bırakın!