İngilizce CV Nasıl Hazırlanır?

0

İngilizce CV Hazırlama

Ülkemizde adı duyulmuş büyük şirketler yurt dışında da işler yürütmekte ve İngilizce bilgisi de istemektedir. Bu nedenle bazı bu tüp kurumlar başvuru alırken hem Türkçe hem de İngilizce CV göndermelerini istemektedir. İyi bir İngilizce bilgisine sahip olup bu şekilde başvuru yapan kişiler bir adım önde olacaklardır. İngilizce cv, bu şekilde başvuru isteyecek olan şirketlere gönderilmesi içinde hazırlanmalıdır. Hazırlanışında aynı yapıya sahip olsa da dil kullanımı her zaman avantajdır. Hem mail üzerinden gönderilerek hem de internet üzerinden bilgiler eklenerek bu tip bir özgeçmiş oluşturulabilinir.

İngilizce CV’de neler olmalıdır?

  • Kişisel bilgiler kısmında isim ve soy isim, adres, telefon ve internet posta adresinin bulunması gerekir.
  • Başvurulan pozisyonu alabilmek adına kariyer hedefleri de öz bir şekilde beyan edilmelidir.
  • Eğitim durumunda okunulan tüm okullar ve bitirme dereceleri ile birlikte verilmelidir.
  • Genelde başvurularda deneyimli eleman arandığından önceden yapılan iş ve staj deneyimi yapılan yerin adı ve ne kadar süre yapıldığı yazılmalıdır.
  • Dil becerisi hazırlanan İngilizce cv ile yansıtıldığı halde dil bilgi derecesi ve bilgisayar programlarından hangilerinin bilindiği derecesiyle beraber eklenmelidir.
  • En fazla 2 adet olacak şekilde referans kişinin arkasında ona güvenen biri olduğunu gösterip işi almasında büyük etkisi vardır.

İngilizce CV Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hazırlanan İngilizce özgeçmişin dili sade, kullanılan yazı tipi standartlara uygun, fotoğraflı cv örneklerinde prezantabl şekilde çekilmesi gerekir.

CV Hazırlarma Tüyoları

İngilizce CV Hazırlarken Sık Sorulan Sorular:

Tüm CV Örneklerini Görmek için TIKLAYINIZ!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir