İngilizce CV hazırlarken nelere dikkat edilir

0

İngilizce CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken durumlar

İngilizce CV hazırlarken nelere dikkat edilir

Artık günümüzde ingilizcenin gerekliliğini ve önemini biliyoruz. Firmalar neredeyse tüm iş pozisyonları için ingilizce bilinmesini istiyorlar. Bazı mülakatların tamamı ingilizce gerçekleşirken, bazılarınında bir kısmı ingilizce gerçekleşiyor. Bugün sizlerle, ingilizce yapılan mülakatlarda sorulan sorular ve cevaplarını paylaşmak istedim. Mülakat öncesi bu sorulara hazırlanarak, daha rahat bir görüşme sağlayabilirsiniz. İngilizce CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken durumlar;

İngilizce CV’nin önemi

İngilizce cv’nin Türkçe yazılmış bir cv hazırlamadan hiçbir farkı yoktur. Tek fark; Türkçe yazılan başlıkları ve yazıları İngilizce yazmanız olacaktır. Türkçe hazırlanıdığınız cv formatını aynen kullanabilirsiniz. Bu Türkçe yazılan kısımların İngilizce karşılığı ise şunlardır; personal information, educational background, interests, computer knowledge’dir. Bunun haricinde bu başlıkların altında ki yazılarında İngilizce olarak yazmalısınız.
İngilizce yazdığınız cv’ler birçok yurtdışı bağlantılı şirketlere yaptığınız başvurularda olumlu etki yaratacaktır. Bu yüzden firmanın kimliğine göre başvurmalı, ne olursa olsun bir İngilizce cv’de hazırlamalısınız.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir