İngilizce Cover Letter Örnekleri

0

İngilizce Ön Yazı Örnekleri

İngilizce Cover Letter Örnekleri

Ön yazı, kişinin işe girmeden kendisi ile ilgili bilgileri sunduğu bir yazı formatı olmaktadır. Bu yazı içerisinde kişinin başvuru yaptığı iş konusundaki geçmiş deneyimleri yer almaktadır. Bunun yanında sahip olduğu bilgi ve becerileri de yine ön yazı içine eklemektedir. Bazı firmalar, iş başvurusu yapan kişilerden ingilizce ön yazı istemektedir. Bu yazımızda sizlere ingilizce Cover Letter örnekleri konusunda bilgiler verecek ve bu yazıyı nasıl hazırlamanız gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

İngilizce Cover Letter örnekleri nasıl olmalıdır?

İngilizce ön yazı örnekleri de diğer ön yazılar gibi aynı şekilde hazırlanmaktadır. Ancak burada kişinin ingilizce seviyesi ölçülmekte ve kendisini ingilizce olarak nasıl anlattığı ölçülmektedir. Burada kişinni yapması gereken gerekli gramer kurallarına uyarak teknik bilgi ve becerisini en iyi şekilde anlatması olmaktadır.

Diğer yandan ingilizce ön yazıda teknik terimlerin dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Her terim neyi ifade ediyorsa yerinde kullanılmalı ve kullanıldığı yerde farklı anlamlar oluşturmamalıdır. Bu yazılan yazıda dikkat çekici hataların meydana gelmesine neden olmaktadır. O yüzden yazının hazırlık aşamasında bu hususlara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Ayrıca ingilizce Cover Letterda dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise her özelliğin bölümler şeklinde anlatılması olmaktadır. Farklı bölümleri birbiri içerisinde yazmak, yazının karmaşık hale gelmesini sağlayacak ve doğal olarak başarısız bir yazı formatının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Hazırlanmış Tüm Ön Yazı Örneklerine buradan Ulaşabilirsiniz

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir