Infographic Özgeçmiş Örnekleri

0

Infographic Özgeçmiş Örnekleri

Infographic Özgeçmiş Örnekleri, Infographic Özgeçmiş, Infographic cv, Infographic boş cv

Herhangi bir işe başvuracak olan kişinin işveren ile temasa geçtiği ilk aşama özgeçmişlerdir. İşveren personel alacağı branş ile ilgili istek ve şartlarını iş ilanları ile yayınlarken, işe aday olan kişi de şirkete sunduğu özgeçmişi ile bu işe uygun olduğunu ilan etmektedir. Kişisel birçok bilgiyi içeren yazılı özgeçmişler cv olarak adlandırılmaktadır.

Infographıc Cv Hakkında Genel Bilgiler

Kişinin bir işi ne kadar istediği ve ne kadar hak ettiği işverenler tarafından ölçülürken ilk olarak özgeçmişlerden yararlanılmaktadır. Özgeçmiş hazırlarken buna değer veren ve emek gösteren adaylar işverenler nezdinde daha öncelikli hale gelmektedir. Dünya genelinde özgeçmişlere verilen önem sonucunda adaylar ve tasarımcılar tarafından çok farklı tarzda özgeçmiş örnekleri oluşturulmuştur. Bazı özgeçmişler sade iken bazı özgeçmişler de oldukça süslü ve renkli olmaktadır. Bunlardan birisi de ınfographıc cv örnekleridir. Infographıc cvler hazırlanırken kişi geometrik sembollerden ve yüzdelik dilimlerden yaralanmaktadır. Kendisine ait bilgileri metinden ziyade grafikler ile ifade etmektedir. Örneğin İngilizce seviyesini anlatırken daire çizebilir ve İngilizce seviyesi oranında dairenin içini doldurabilir. Kişi daire, çubuk gibi grafiklerden yararlanabileceği gibi, kendine has grafiklerde oluşturabilir. Infographıc cvlerin belli bir kuralı yoktur.

Infographic CV Neleri İçermelidir?

Infographıc cvler; ad soyad, iletişim adresleri, mesleki unvan, kariyer gelişimi, eğitim aşamaları, avantaj sağlayabilecek diğer özellikler ile düzey belirten grafiklerden oluşur.

Infogrraphic CV’de Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Giriş yazısının nasıl olacağına dair oturmuş bir kural yoktur. Genellikle en üst sol kısımda fotoğraf bulunur. Fotoğrafın altında kişinin ismi belirtilir. Fotoğrafın büyüklüğü normal seviyededir. En üstün sol kısmında ise kişinin mesleki unvanı ile iletişim bilgileri yer alır. Bu üst kısımda arka bir fondan yararlanılabilir. Bu bilgilerden sonra sayfada ikinci bölüme geçilir. Buradaki dizayn tamamen kişinin kendi zevkine göre şekillenir.

Infogrraphic CV’de Alt Kısım Nasıl Olmalıdır?

Giriş yazısında olduğu gibi burada belli bir kural yoktur. Tasarımcılar genelde eğitim kısmı sağa, deneyim kısmı sola gelecek şekilde taslaklar hazırlamaktadır. Bu taslakların alt kısmında da grafikler ve oranlar yer almaktadır. Yabancı değil, bilinen program gibi yetenekleri belirtildiği grafikleri özgeçmişi hoş bir görünüme kavuşturmaktadır. İngilizce seviyesi yada photoshop derecesi gibi hususlar genelde daire içi doldurulma yöntemi ile belirtilir. Bunun yanında resimlerden de yararlanılır. Örneğin kitap okumayı sevmek kitap resmi ile, yazma yeteneği bir kalem ile ifade edilebilmektedir.

Infographic Cv’de Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalıdır?

Çoğunlukla ınfographıc cv hazırlanırken akademik alan alt tarafın soluna konumlandırılır. Burada hangi okuldan kaç yılında mezun olunduğu yazılır. Diğer cv türlerinden farklı olarak bu eğitim seviyesinden yapılan akademik çalışmalardan kısaca bahsedilebilir.

Infographic Cv’de İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalıdır?

İş deneyimleri özgeçmişin alt kısmının sol tarafında başa yazılır. Çalışılan kurumlar ve yılları belirtilir. Her kurumun altına kısaca çalışılan pozisyonun içeriği ile ilgili kısa açıklamalar eklenebilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir