İmam CV Örnekleri

0

İmam CV Örnekleri

İmam Mesleği Hakkında Genel Bilgi

İmamlar Diyanet İşleri’ne bağlı olarak camilerde görev yapan din görevlileridir. İmamlar namaz vakitlerinde camide cemaate namaz kıldırır,  Müslümanlara İslam’ı anlatır ve İslam’ın güzelliklerini İslam konusunda önemli olan noktaları Müslümanlara aktaran görevlidir.

İmam CV’si Neleri İçermeli?

İmam’ın CV’sinde iletişim bilgileri, ikamet adresi, eğitim bilgileri, hangi okuldan mezun olduğu ve mezuniyet dereceleri, girmiş olduğu merkezi sınavlar ve aldığı sonuçlar, sertifikalar gibi pek bilgiye açık şekilde tarihlerini de yazarak CV’sinde belirtmelidir.

İmam Boş CV Şablonu İNDİR

Diğer CV Örneklerine ve Bos CV Şablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

İmam CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

İmam geçmişine dair ve kendisini anlatan kısa ve net ifadeler kullanarak giriş yazısı yazmalıdır bu yazı ile imamCV’sini ön plana çıkarabilir ve rakiplerinden ayrılabilmektedir.

Eğitim Bölümü Alanı Nasıl Yazılmalı?

İmam’ın daha önceki yıllarında bitirdiği okulları mezuniyet derecelerini de açık şekilde yazarak başlangıç ve bitiş yıllarını baz almak kaydı ile CV’sinde yer vermelidir.

İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

İmam daha önceden bir kurumda görev aldıysa eğer geçmiş iş deneyimlerini açık şekilde net ifadeler kullanarak yazmalıdır, iş deneyimi bir CV için önemlidir olmazsa olmaz nitelikler arasında yer almaktadır. İş deneyim alanı bir CV için önemli olup karşımızdaki insanı etkilemed büyük oranda etkili olmaktadır.

Hangi Kişisel Özellikler –Yetkinlikler Eklenmeli?

Bireyin tüm yetenekleri sertifikaları hobileri ve almış olduğu eğitimler gibi bilgiler CV de yer almalıdır.


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir