İldışı Seminer Dilekçe Örneği

0

İl Dışı seminere katılmak isteyen öğretmenler için dilekçe örneği

İhbar, şikâyet ve dileklerin her hangi bir kuruma bildirilmesi, bir talepte bulunulması ya da bilgi vermek amacı ile pek çok farklı şablonda hazırlanan dilekçeler, gerekli birimlere gönderilmektedir. Bunlar arasında yer alan öğretmenlerin kullandıkları, il dışı seminer dilekçe örnekleri ise web adresimiz dahilinde  kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Genel olarak, nedir, neden ve nasıl yazılır sorularının yanı sıra, nereye gönderileceği hakkında genel bilgiler ise aşağıda ki gibidir.

İldışı seminer dilekçesi nedir? Neden Yazılır?

Bilindiği gibi, öğretmenler, bazı dönemlerde belirlenmiş olan seminerlere katılım sağlamaktadır. Bu durumda, istediği bir ilde seminerlere katılabilmek için, bunu ilgili kurumlara bildirmesi gerekmektedir. Katılımın gerçekleştirilmesi gereken seminerlere, mevcut olduğu ilin dışında her hangi bir ilde katılmak istediği belirtilerek bir dilekçe hazırlanması gerekmektedir. Böylelikle MEB bünyesinde her hangi bir okulda seminer almak istiyorum gibi ibareler kullanılarak, dilekçe yazılması gerekmektedir. Bunun için örnekler, arşivde verilmiş olurken, nasıl yazılacak hakkında bazı bilgiler şöyledir.

İldışı seminer dilekçesi nasıl yazılır?

Öğretim yılının sona ermesi ile birlikte, görev aldığı ilin dışında olacak öğretmenlerin, seminerlere, istediği her hangi bir ilde katılabilme imkânı bulunmaktadır. Son hafta da düzenlenen bu seminerlere katılmak için ise bir dilekçe örneği hazırlamak gerekiyor. Örnek ise şu şekilde olabilir:

MEB kadrosunda… öğretmeniyim. Bakanlık kararı doğrultusunda, xx- xx-xxxx tarihleri arasında olan seminerleri, MEB bünyesinde bağlı olan… okulunda almak istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim. 

Şeklinde yazılacaktır. En alt sol kısma ise, ad ve soyad – imza şeklinde dilekçe tamamlanacaktır. Diğer bilgiler, örnekler üzerinden alınabilir.

İldışı seminer dilekçesi nereye gönderilir?

2 nüsha hazırlanması gereken dilekçe, 1. Nüsha Milli Eğitim Müd. İlgili birime teslim edilmesi gerekirken, diğer nüsha ise, eğitim alınacak okul müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

Tüm Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz! (100+)

İldışı Seminer Dilekçe Örneği İNDİR

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir