İlahiyat Mezunları Ne İş Yapar

0

İlahiyat Mezunları Ne İş Yapar

  1. İlahiyat Mezunları Ne İş Yapar?

Ülkemizde ilahiyat bölümünden mezun olanlar için pek çok iş imkanı vardır. Diyanet İşleri Başkanlığında iş olanakları vardır. Yıl içerisinde personel ve memur alımını sıkça yapan bu kurumda çalışmayı sizlerde tercih edebilirsiniz. Ayrıca İmam Hatip mezunları da son yıllarda göz önüne alınarak öğretmen olma şansına sahip olurlar. Bununla birlikte camilerde görev alma imkanıda vardır. İl ve İlçe müftülüklerinde personel ya da memur olarak çalışabilmek de mümkündür.

  1. İlahiyat Mezunları Görevleri Nelerdir?

İlahiyatçıların görevleri çalıştıkları kuruma göre farklılık gösterir. İlâhiyatçılar, müftü, vaiz olarak görev yapabilirler aynı zamanda Diyânet İşleri başkanlığında araştırmacı olarak görev yapabilip, öğretmenlik sertifikası alarak ortaöğretim kurumlarında din kültürü ve ahlâk bilgisi öğretmenliği ve İmâm Hatip Lisesi meslek dersi öğretmenliği yapabilirler.

  1. İlahiyat Mezunları Kaç Saat Çalışır?

İlahiyat mezunlarının çalışma saatleri çalıştığı kurum ve kuruluşlara göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda kişinin çalıştığı pozisyona göre de çalışma saatleri değişebilmektedir. Fakat genellikle mesai usulü çalışırlar.

  1. İlahiyat Mezunları Nerelerde Çalışır?

Diyanet işleri başkanlığı bünyesinde araştırmacı olarak ve müftü, vaiz gibi ünvanlar alarak çalışabilirler. Aynı zamanda imam, müezzin ve Kuran kursu öğretmeni olabilirler. Eğitim sertifikası alarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olabilirler.

  1. İlahiyat Mezunlarında Bulunan Özellikler?

İlahiyat mezunları genellikle sevgili ve saygılı kişiler olmalıdır.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir