İlaç mümessili CV örnekleri

0

İlaç mümessili CV örnekleriİlaç mümessili CV örnekleri

Her meslek grubunda olduğu gibi ilaç mümessilliği için de özgeçmiş hazırlanırken öne çıkarılması gereken noktalar mevcuttur.

Tıbbi mümessillik ya da ilaç mümessilliği mesleği dışardan bakıldığında oldukça cazip gelen bir meslektir çünkü akla ilk gelen altınızda arabanız olacağı ve benzin sorununuz olmayacağı, bununla birlikte sürekli şık görünmek zorunda olmanız ve yeterli satışları yaptıktan sonra rahatlıkla gezebileceğiniz gibi durumlar insanlara oldukça çekici geliyor.

Diğer yandan ise, bu mesleğin oldukça zor yanları da vardır. Tamamıyla insan ilişkilerine dayalı olan bu meslek grubu iyi bir iletişim gücü, çok doğru bir diksiyon ve her çeşit insanla karşılaşma ihtimalinden dolayı ileri derecede sabır gerektiriyor.

Ayrıca bu mesleğe girmek ne kadar kolay olsa da meslekte tutunmak ve ilerleyebilmek bir çok mesleğe göre daha zordur.

Yine eklemek gerekiyor ki bu meslekte aynı firmada girip çalışma uzunluğunuz genelde 2.5 yıl civarında oluyor. Bunun sebebi maaşınızı yükseltmek istememeleri, alttan gelen sürekli bu mesleği yapmak isteyen adayların mevcut olması gibi durumlardan dolayı bir süre sonra terfi beklerken işinizden olabilirsiniz. Tabi çok başarılı bir mümessil değilseniz.

Peki, ilaç mümessili CV örnekleri nasıl olmalı? Nelere dikkat edilmeli?

İlaç mümessilleri nasıl CV hazırlamalı?

İlk olarak yapmanız gereken bir başka ilaç mümessili ile konuşup iş hakkında bilgi almaktır. İyi ve kötü yanlarını öğrenerek size uygunluğunu en doğru şekilde tartın ve bunu yaparken birkaç ilaç mümessilinin fikrini almanızı öneririz.

Daha sonrasında ileriyi düşünün aklınıza şu klasik soru gelsin “5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?” eğer ki kariyer planlarınıza uyuyor ise hiç durmayın deriz ancak eğer istediğiniz yerde değilseniz boşuna mümessillik yaparak vakit kaybetmemelisiniz.

İlaç Mümessilleri bu CV Örneklerini kullanabilirler!

İlaç Mümessilleri için hazırladığımız Boş CV’ler

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir