İkinci İş Görüşmesinde Neler Beklenir?

0

İkinci İş Görüşmesinde Neler Beklenir?

İkinci İş Görüşmesinde Neler Beklenir?

İş başvurusu yaptığınız şirket ilk görüşmenin ardından sizi tekrar yeni bir görüşmeye çağırdı. O halde bu demek oluyor ki ilk görüşmeniz başarılı olmuş ve sizinler yeniden görüşerek diğer detaylar hakkında konuşmak istiyorlar. İkinci görüşme ilk görüşme gibi olmayacağı için bazı hazırlıkların yapılması ve bunun ardından görüşmeye gidilmesi gerekmektedir. Peki, ikinci iş görüşmesinde neler beklenir? buna daha yakından göz atalım.

İkinci iş görüşmesinde neler yapılması gerekir?

İkinci görüşmeye geçtiğinizde öncelikle tebrik alacağınızı unutamayın. Bunun yanında ikinci görüşmenin daha detaylı olacağını ve farklı sorulara maruz kalacağınızı aklınızdan çıkarmayın. İkinci görüşmede daha farklı bir konumda yer alacak ve bazı konularda bilgi sahibi olma hakkına sahip olacaksınız. Bu nedenle pozisyonunuz, şirket çalışanları ve şirketin çalışma prosedürleri konusunda yetkililerden bilgi alabilirsiniz.

Diğer yandan görüşmeye gitmeden önce aklınızda bazı sorular hazırlamanız yararınıza olacaktır. Bu soruları görüşme sırasında yetkililere sorabilir ve öğrenmek istediklerinizi bu sorular aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca görüşmeye giderken yanınızda bir ajanda götürmeniz görünüş açısından hoş olacaktır. Bu yüzden ek aksesuarlara özen göstermeniz görüşme sırasında etkili olmanıza katkı sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra ikinci görüşmeye bir önceki görüşmede giydiğiniz kıyafet ile gitmemeniz etkili olacaktır. Takım elbise giydiyseniz en kötü kravatınızı değiştirmeli ve farklı bir kravat seçimi ile etki yaratmalısınız. Ayrıca gömleği değiştirmeniz de aynı şekilde etkili olacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir