İK Uzmanına E-Mail Atarken Nelere Dikkat Etmelisin?

0

İK Uzmanına E-Mail Atarken Nelere Dikkat Etmelisin?

İnsan Kaynakları Uzmanı’na yaşadığımız sorun ve ya bir olay ile ilgili mail atarak detaylı şekilde bilgi alabiliriz. Atacağımız mail nasıl olmalıdır? İK uzmanına mail atarken diliniz oldukça açık, sade ve net bir şekilde anlaşılır olmalıdır. Bu şekilde yazılan mail ler her zaman kendinizi iyi ifade etmenizden kaynaklı amacına ulaşacaktır.

İK uzmanına e-mail içeriği nasıl olmalı

İnsan kaynakları uzmanı ile mail süreciniz önemlidir, çünkü bu mailleşme sizin ve karşınızdaki kişinin dili ile anlaşılır olmalıdır. Anlaşılır ve iyi ifade edilen bir dil ile yazılan maillerin geri dönüşü ve sorunun çözümü daha kolaydır. Sorunun çözmeye yönelik eylemler daha hızlı şekilde uygulanabilmektedir.

İK e-mail yazısı nasıl olmalı

Her zaman maile başlarken “Merhabalar” şeklinde bir selamlama ifadesi yer almalı ardından alt satıra geçerek yaşadığınız sorunu veya durumu anlatmak üzere bir giriş yazısı yazmalısınız. Bunun ardından detayları hızlı bir şekilde yazarak gelişme ve sonuç bölümünü oluşturabilirsiniz. Mail sürecinizde tamamen güzel, sade, akıcı ve anlaşılır bir dil olmasını dikkat etmelisiniz. Ayrıca kurumsal bir dil kullanmanız yararınıza olacaktır.

İK uzmanına mail attığımızda eğitim bilgisi eklenmeli mi?

İnsan kaynakları uzmanına atacağınız maillerde eğitim bilgisini eklemeye gerek yoktur, çünkü mail ile CV göndermediğiniz sürece bu alana eğitim bilginiz yazmanız gerekmez. Mail içeriğinde yaşamış olduğunuz sorun ya da durumla ilgili detaylı açıklamayı anlaşılır olarak yazmanız yetecektir.

CV Hazırlama ile ilgili önemli ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir