İhtiyati Tedbir Dilekçesi

0

İhtiyati Tedbirİhtiyati Tedbir Dilekçesi

İleriye dönük olarak oluşması muhtemel zararların önüne geçmek amacıyla mahkeme tarafından konulan karara İhtiyati tedbir denilmektedir. İşte İhtiyati tedbir dilekçesi yazarken dikkat etmeniz gereken detaylar hakkında sizlere buradan bilgi vermek istiyoruz. Bu konuda merak ettiğiniz sorularınızın cevapları burada.

İhtiyati Tedbir Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

İleriye dönük olarak ciddi bir zararın doğmasını göz önünde bulunduran mahkemenin verdiği bu karara İhtiyati tedbir kararı denmektedir. Oluşması muhtemel zararların önüne geçmek için veya sizlere konulan İhtiyati tedbir kararının haksız olduğunu ispatlamak için İhtiyati tedbir dilekçesi yazılmaktadır.

İhtiyati Tedbir Dilekçesi Ne için Kullanılır?

Mahkemenin vermiş olduğu karar neticesinde alınan İhtiyati tedbir kararını kaldırmak veya bir anlaşmazlık durumunda zarar görmemeniz adına mahkemeye yapmış olduğunuz başvurudan sonra mahkemenin İhtiyati tedbir kararı vermesi durumunda kullanılmaktadır.

İhtiyati tedbir Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Sıradan bir dilekçe olmadığından dolayı İhtiyati tedbir dilekçesi yazmadan önce bu konuda hukuk bilgisine güvendiğiniz bir avukat veya uzman hukukçudan yardım almanızı öneriyoruz. Sonuçta oldukça önemli bir dilekçe örneği olacak olan bu İhtiyati tedbir dilekçesinde anlatılmak istenilenin düzgün ve hukuk kuralları içerisinde anlatılması oldukça önemli bir detay olarak dikkat çekmektedir.

İhtiyati tedbir Dilekçesi Nereye teslim edilir?

Bu konuda başvuruda bulunduğunuz mahkemelere ve İhtiyati tedbir kararı vermiş olan mahkemenin özel kalem müdürlüğüne İhtiyati tedbir dilekçenizi vererek bu konuda sonuç alabilirsiniz.

İhtiyati Tedbir Dilekçesi

İhtiyati Tedbir Dilekçesi İNDİR

 Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir