İETT Şoför Maaşları 2017

0

İETT Şoför Maaşları 2017

İETT Şoförleri Ne İş Yapar?

İETT belediye şoförleri, İstanbul’daki belediye otobüslerini kullanan E sınıfı ehliyet sahibi kişilerdir. İstanbul, Türkiye’nin el kalabalık şehridir. Durum böyle olunca da trafik çilesi bitmemektedir. Böyle zorlu bir görevde olan İETT şoförleri de birçok insanı otobüsler ile belirlenen güzergahlarda duraklar arası yolculuklarını yaparlar. Otobüs şoförlerinde en çok aranan özellik, görme ve işitme duyularının keskin olmasıdır. Dikkatli davranması ve trafik kurallarına uyacak olması yine en belirgin özellikleri arasında yer almalıdır.

İETT Şoförler Görevleri Nelerdir?

Mesai saatlerinde mesul oldukları otobüslerin, doğru zamanlarda doğru güzergahtan ilerlemesini, otobüste bulunan kişilerin can sağlığı adına dikkatli araç yönetimi, sorumluluk bilincine sahip olması, E sınıfı ehliyet sahibi olması gibi görev ve yeterliliklerinin bulunması gerekmektedir. Yolcular ile iletişimi sağlamak, olumsuz trafik sorunlarında sakinliği elden bırakmamak, otobüs için belirlenmiş olan kurallara uymak ve uyulmasını sağlamak gibi başlıca görevleri de bulunmaktadır.

İETT Şoförleri Nerelerde Çalışabilir?

İETT şoförleri, İstanbul belediye otobüslerinde hizmet veren şoförlerdir. Oldukça kalabalık olan nüfusun toplu taşıma ihtiyacı karşılamak adına birçok farklı belediye otobüsünde hizmet vermektedirler.

İETT Şoförleri Ne Kadar Maaş Alır?

İETT şoförleri, yıl içerisinde ya da yıllık olarak belirli zamlar alabilmektedir. 2017 yılı itibari ile brüt maaş yaklaşık olarak 3250 Türk lirası dolaylarındadır. Bununla birlikte bazı ek sosyal gelirler de olabilmektedir.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir