İdari Para Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

0

İdari Para Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

Devletin kurumlarından almış olduğunuz İdari para cezasına itiraz etmek hakkınızın bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de eğer herhangi bir kurum tarafından İdari para cezası almış iseniz sizlerde bu cezaya itiraz etmek için gerekli kurumlara dilekçe yazarak hakkınızı savunabilirsiniz.

İdari Para Cezasına İtiraz Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Devletin idari kurumları tarafından sahışlara veya kurumlara yazılan cezanın adına idari para cezası denmektedir. Devletin kurallarına uygun hareket etmeyen kişilere kesilen bu cezaların haksız olduğunu düşünüyorsanız dilekçe yazarak bu hakkınızı savunabilirsiniz. Almış olduğunuz cezanın haksız olduğunuz düşünüyorsanız sizlerde bu konuda İdari para cezasına itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

İdari Para Cezasına İtiraz Dilekçesi Ne için kullanılır?

Alınan cezanın haksız olması durumunda yazılacak olan bu dilekçe sayesinde haksız almış olduğunu düşündüğünüz cezanın bedelini ödemek durumunda kalmazsınız.

İdari Para Cezasına İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Devletin idari kurumları tarafından aldığınız İdari para cezasına itiraz etmek için 15 günlük bir yasal süreniz bulunmaktadır. Bu yüzden de bu süre içerisinde dilekçenizi yazarak sizlerde itiraz etme hakkına sahip olacaksınız.

Bunun için internet üzerinde bulunan İdari para cezasına itiraz dilekçe örneklerine uygun olan şablondan yola çıkarak dilekçenizi yazabilirsiniz. Mesela Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yazılan cezaya uygun dilekçeyi bularak ona uygun bir şekilde yazabilirsiniz.

İdari Para Cezasına İtiraz Dilekçesi Nereye teslim edilir?

Devletin hangi idari kurumundan bu cezayı yemiş iseniz sizlerde İdari para cezasına itiraz dilekçesini o kuruma uygun bir şekilde yazarak posta yoluyla veya elden teslim etmeniz gerekmektedir.

 Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!


…SULH CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

Yürütmeyi Durdurma İstemlidir

Dosya No : …/…

İTİRAZ EDEN :

VEKİLİ :

DAVALI :

İTİRAZ KONUSU : …/…/… tarihli …Sayı Nolu Para Cezası.

CEZA MİKTARI : …TL

TEBLİĞ TARİHİ : …/…/…

KONU : İdari para cezasına karşı USULSÜZ TEBLİGAT NEDENİ İLE itirazımızdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

SONUÇ VE İSTEM : …kurum isteminin yerine getirilmemesi neticesinde uğradığımız idari cezanın kaldırılarak iptaline karar verilmesini, Müvekkil firma adına arz ve talep ederiz. …/…/…

İtirazda Bulunan Vekili

Av.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir