Icra Takibine ve Borca İtiraz Dilekçesi Örneği

0

itirazİnsanların en önemli haklarından birisi itiraz etme hakkıdır! İstemediğiniz durum ve olaylara, haklı olup haksız göründüğünüz vaziyetlerde sizlerde hakkınızı aramalı ve itiraz etmelisiniz. İtirazınızı resmi yollarla yapmalı ve resmi olarak itiraz etmelisiniz!

Bizde sizler için en önemli haklarınızdan birisi olan İtiraz etme hakkınız için sizlere yardımcı olamak adına itiraz dilekçe örneklerine yer verdik. Bir çok farklı konuda hazırladığımız itiraz etme dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz itiraz dilekçe örneğinin üzerine tıklamanız yeterli. Ardından dosya bilgisayarınıza inecektir!

 

itiraz dilekçe örneği

İNDİR

Önemli not: Haksız ve nedensiz yere borca itiraz etmek asıl alacak üzerinden %40 oranına kadar tazminat ödemenize neden olabilir. Tarafınıza tebliğ olan ödeme emrinde bu husus yazılıdır.

 

SİVAS 1. iCRA MÜDÜRLÜĞÜ ‘NE

 

Dosya No          : 2011- 233
Dilekçe konusu  : Borca itiraz dilekçesi

İtirazlarım           : Ödeme emrini 25.08.2011 tarihinde aldım, süresinde itiraz ediyorum. Borcun anparasına bir itirazım yoktur ABC mağazasıyla yaptığım kredili ve taksitli satış sözleşmesi gereğince alışveriş yaptım ve maddi imkansızlıklarım deneniyle ödeyemedim. Borcumu en kısa zamanda ödeyeceğim. Ancak geç ödeme halinde uygulanacak faiz yıllık %50 olarak belirlenmiş olmasına rağmen ödeme emrinde %75 faiz istenmiş olup, 550 YTL tutarındaki hesaplanmış faiz de 800 YTL olmalıydı. Fazladan istenmiş olan 500 YTL ye itiraz ediyorum.

İtitazımın kabulü ile takibin itiraz ettiğim 500 YTL açısında durdurulmasını arz ve talep ederim.

 

Hamza

Eki: Nüfus Cüzdanı fotokopisi                                                   (imza)

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir