İcra Müdürlüğü işlemini Şikayet Dilekçesi

0

İcra Dilekçe Örnekleriİcra konusunda aradığınız tüm dilekçe örneklerini artık tek adreste bulabilirsiniz! Devlet dairelerinde tüm bildirim ve isteklerinizi dilekçelerle bildirmemiz istenir bizden. Bu yüzden sizlerin işine yarayabilecek çeşitli İcra dilekçe örneklerine ve formlarına sitemizde yer verdik.

İcra Dilekçe Örneklerini bilgisayarınıza indirmek için ihtiyacınız olan konuyu seçip, indir butonuna tıklamanız yeterlidir. Örnek bilgisayarınıza birkaç saniye içerisinde word dosyası şeklinde inmiş olacaktır.

Sitemizde İcra gerekçelerinize göre özel olarak hazırlanmış dilekçe örneklerini bulabilirsiniz. Diğer dilekçe örneklerine İcra dilekçeleri bölümünden ulaşabilirsiniz!

İcra Dilekçe Örnekleri

İNDİR

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

 

 

 

DAVACI ŞİKAYETÇİ      :…….

 

VEKİLİ                           :…….

 

KONU                           : …….nün ……. E. Sayılı Dosyasından yapılan ……. tarihli işleminin kaldırılması talebimiz hk.

 

AÇIKLAMALAR : Yukarıda Müdürlüğünü ve esas numarasını belirttiğimiz icra dosyasından takibin kesinleşmesi üzerine müvekkilimin yokluğunda ev eşyaları haczedilmiştir.

 

Müvekkilimin yokluğunda yapılan haciz esnasında haciz tutanağının bir örneği bırakılmadığı gibi daha sonrada İİK. Madde 103’e göre bildirim yapılmadan İcra Müdürlüğünce haczedilen malların satışına karar verilmiştir.

 

Bu nedenle İcra Müdürlüğünün Yasaya aykırı işlemini şikayet zorunluluğu doğmuştur.

 

H: NEDENLER               : İİK. Ve İlgili Mevzuat

 

DELİLLER                     : İcra Dosyası,

 

İSTEM SONUCU           : Arz edilen nedenlerle …….nün ……. tarihli işleminin kaldırılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. …….

 

 

                                                                     DAVACI VEKİLİ

                                                                                                                         …….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir