İcra Katipliği Mülakat Soruları

0

İcra Katipliği Mülakat Soruları

İcra katipliği günümüzde en çok tercih edilen meslek dallarından biridir. Bu meslek dalı Adalet bakanlığına bağlı olup İcra Müdürlüklerinde görev alırlar. Görevleri icradan alınan paraların veya malların kayıtlarının tutulmasıdır. Bu aşamada icra katibi aktif olarak görev alır. İcra müdürlerinde katip olarak çalışmak isterseniz mülakat aşamasını başarı ile geçmeniz gerekiyor. Bununla ilgili başvuruları da zamanında yapmanız mülakata girmeye hak kazanmanıza yardımcı olu.r

İcra Katibi Ne İş Yapar

İcra katibi icra müdürlüklerinde çalışan memur olup icra sonucu el konulan taşınmaz mal, para ve benzeri ürünleri kayıt altına almak ile mükelleftir. Bu kayıtları düzenli olarak tutar ve ilgili raporlamaları da ilgili birimlere yapar. İcra katibinin hızlı bir klavye kullanmasına gerek yoktur. Mahkeme katibi gibi hızlı bir veriş girişi yoktur.

Mülakat Soruları

İcra katibi mülakat sorularının amacı sizin bilginizi test etmek ve bu işe olan yatkınlığınızı belirlemektedir. Bunun için özel sorular sorulur. Öncelikle mülakat aşamasında kendinizi tanıtmanız beklenir. Daha sonra yetkili kişi tarafından bazı sorular sorulur. Bu sorular dünyadan olabileceği gibi tarih, genel kültür soruları da olabilir. Bunun için genel bir hazırlanma yapmanız yerinde olacaktır. Ayrıca daha önceden sorulmuş mülakat soruları hakkında bilgi sahibi olmanız da soruları daha güvenilir bir şekilde cevaplamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için genel bir araştırma yapabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir