İç İşleri Bakanlığı Mülakat Sonuçları

0

İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alımı Mülakat Sonuçları

Pek çok kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi iç işleri bakanlığı mülakatları da belirli tarihler aralığında yapılmaktadır. İç işleri bakanlığının resmi internet sayfasında yayınlanan duyuruya istinaden e-devlet üzerinden iç işleri bakanlığı mülakatlarına başvurmak mümkündür. İç işleri bakanlığı mülakatlarında hem lisans hem de önlisans adaylarına başvuru yapabilme imkanı sunulmaktadır.

İç İşleri Bakanlığı Mülakat Sonuçlarıİç İşleri Bakanlığı Mülakatı Aşamaları

Başvuru yapan adayların iş talep formu doldurarak seçtiği illere göre gruplandırılan ve her il için özel olarak belirtilen sınav yerlerinde adaylar ilk önce sözlü mülakata girmektedir. Tüm iç işleri bakanlığı mülakatı sözlü sınavları aynı tarihte ve aynı saatte her ilde eş zamanlı olarak başlamaktadır. Sözlü mülakatlar ise il gruplarına göre özel olarak belirlenmiş olan sınav yerindeki bölgesel sınav komisyonlarınca yapılmaktadır.

Mülakatlarda Sorulan Sorular ve Cevaplara Buradan Ulaşabilirsiniz!

İç İşleri Bakanlığı Mülakatından Geçek İçin Şartlar ya da Kişide Aranan Özellikler Nelerdir?

İç işleri mülakatına başvuracak adaylarda en başlıca özellik olarak 2016 yılında yapılan KPSS sınavından lisans mezunları için KPSSP3 ve önlisans mezunları için ise KPSSP93 puan türlerinden en az 60 puan ve üzeri almaları gerekmektedir. En az ön lisans derecesinden mezun olmak gerekmektedir. Adayın 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

2017 Mülakat Teknikleri Ve Tüyolar!

İç İşleri Bakanlığı Mülakatı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Başvuru sırasında adayın elektronik ortamdan doldurduğu iş talep formunun imzalı ve fotoğraf yapıştırılmış bilgisayar çıktısı, 2 adet imzalı ve fotoğraflı güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu. Bununla birlikte formların kaydedildiği CD veya flash bellek, diplomanın veya mezun aldığına dair okuldan alınmış olan belgenin aslı veya fotokopisi, son olarakta son 6 ay içerisinde çekinmiş 3 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir