İbrahim Kalın Özgeçmişi

0

İbrahim Kalın Özgeçmiş

İbrahim KALIN Kimdir?

Bürokrat, diplomat ve Türk tarihçiler arasında ismi bulunan İbrahim Kalın, 11 Aralık tarihi ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İbrahim KALIN Genel Bilgi

1971 yılında İstanbul’ da doğmuş olan İbrahim KALIN, aslının Erzurumlu olduğu bilinmektedir. Yine kitap yazarı olarak da ismi ismine ait olan kitaplar aşağıda ki gibidir.

  • Knowledge in Later Islamic Philosophy: Mulla Sadra on Existence, Intellect, and Intuition,
  • Mulla Sadra

1992 yılında evlenmiş olan İbrahim Kalın, Dilruba ve Rümeysa isimli iki kız çocuğu babasıdır.

İbrahim KALIN Eğitim Bilgileri

                İlk olarak, Tarih bölümünü İstanbul Üniversitesinde 1992 yılında bitirmiş olan Kalın, islami düşünce ve felsefe alanı kapsamında, yüksek lisans çalışmaları için Malezya’ ya bir yolculuk yapmış ve 2 yıl kadar o ülke de kalmıştır. 2 yıl sonra Türkiye’ ye dönmüş olurken, doktora çalışmaları için harekete geçtikten sonra, 1996 yılı itibari ile bu çalışmaları George Washington Üniversitesinde yapmıştır.  Aldığı eğitimlerden sonra da pek çok farklı ülkeye seyahat etmiş olurken, yine konferanslara da katılmıştır.

İbrahim Kalın Kariyeri

İbrahim Kalın akademisyendir. Bunun yanı sıra, fotoğrafçılığı da kariyer bilgileri arasında yer alsa da hobi olarak yapmaktadır. Yine beraberinde bağlama ve ney de hobileri arasında yer alıyor.  Kariyer bilgileri sırasıyla aşağıda ki gibidir.

  • 2005-2009 yılları arasında SETA Vakfı’nın kurucu başkanlığı
  • 2009 yılında Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanlığı
  • 2011 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği
  • 2012 yılında ise Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı
  • 11 Aralık 2014 tarihi itibariyle Cumhurbaşkanlığı sözcüsü

İbrahim Kalın Ödülleri

İbrahim Kalın hakkında diğer bilgiler yukarıda ki gibi olurken, günümüzde Cumhurbaşkanlığı olarak görev almış olurken, internet üzerinden yapılan oynama dahilinde, ‘’ yılın en iyi yazarı ‘’ ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bu kategori kapsamında 1453 ödülüne layık olduğu İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan anket dahilinde belli olmuştur ve ödül kendisine taktim edilmiştir. Genel olarak akademisyen hakkında bilgiler bu şekilde olurken, tüm diğer biyografilere de web sayfamız üzerinden ulaşarak, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir