İBB CV Örnekleri

0

İBB CV Örnekleri

İBB CV Neleri İçermelidir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi için iş başvurusu için hazırlanan CV ‘dir. Hazırlanan CV, İstanbul Büyükşehir Belediyesi CV Bankası’na gönderilir. Bu yüzden etkili bir cv hazırlamış, dikkat çekmesi açısından önemli olacaktır.

CV hazırlarken sayfa düzenine mutlaka dikkat edilmeli, kısa ve devrik olmayan cümlelerle, iş başvurusunda bulunacak kişi yeteneklerini ve deneyimlerini anlatmalıdır. İyi bir eğitim bilgisi eşliğinde sunulan, iş deneyimleri ve yabancı dil biliyor olunması, CV’nin ön elemeyi geçmesinde etkili olacaktır.

İBB CV Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Giriş yazısı sizi doğru olarak yansıtmalı, işe alınmak için tercih edilme nedeniniz kısa ve net cümlelerle ifade edilmelidir. Cümlelerin kullanımda kısa ve açık uçlu olmayan, net ve anlaşılır cümleler kullanılmalıdır.

İBB Boş CV Şablonu İNDİR

Diğer CV Örneklerine ve Bos CV Şablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

İBB CV Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalıdır?

Eğitim bilgileri paylaşılırken sondan başa doğru bir krolonojik sıralama yapılmalıdır. Varsa yüksek lisans derecesinden başlanılarak, üniversite ve lise eğitimi sıralaması yapılmalıdır. İlk ve ortaokul için mezuniyet derecesi yok ise belirtilmesine gerek yoktur.

Eğitim bilgisinde, iş alanına yönelik alınan ve başvurulan iş için uygun olan hızlı sertifika programları yazılmalıdır. Yabancı dil eğitimine yönelik bilgi kesinlikle verilmelidir.

İBB CV’ De İş Tecrübesi Nasıl Yazılmalıdır?

Kısa süreli iş tecrübeleri varsa, kısa bilgiler verilerek mümkün olduğunca, yeteneklerinize dikkat çekecek şekilde CV ‘nin bu bölümü doldurulmalıdır.

İş deneyimlerinizle yeterli tecrübeniz varsa bunlar CV de kesinlikle belirtilmelidir.

İBB Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir