H&M İş Başvurusu 2018

0

H&M İş Başvurusu 2018

H&M kısaltması ile dünyada adını duyuran Hennes & Mauritz AB firması İsveç kökenli bir firma olup hazır giyim sektöründe faaliyet göstermektedir. H&M mağazalarında erkek, kadın ve çocuk ürünleri bulunmaktadır. Sektörün önemli firmalarından olan H&M daha fazla müşteriye ulaşmak için mağaza sayısını arttırmayı amaçlamakta ve bu doğrultuda yeni şubeler açmaktadır. Ayrıca internet mağazasından da online satışa devam etmektedir. Hem yeni mağazaların faaliyete geçmesi hem de farklı sebeplerle mevcut mağazalardaki pozisyonların boş kalması sebebiyle H&M personel ihtiyacı duymaktadır. Bu ihtiyacın giderilmesi amacıyla personel alımına devam etmektedir.

H&M CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

H&M Personelinin Başvuru ve Çalışma Şartları Nasıldır?

  • H&M mağazaları satış danışmanı, üretim ve depo görevlisi, kasiyer ve şube müdürü gibi pozisyonlarda personel alımı yapmaktadır. Personel adaylarının en az lise mezunu olması, aynı sektörde en az bir yıl çalışmış olması ve gerektiğinde ağır kolileri kaldırabilecek fiziki yeterliliğe sahip olması aranmaktadır.
  • H&M firması 2015 yılında en iyi işverenler sıralamasında üçüncü olmuş ve bu listede bulunan tek perakende firması olarak dikkat çekmiştir. Bu H&M çalışanlarının şartlarının diğer firmalara göre daha iyi olduğu anlamına gelmektedir.

Başvurular Nereden Yapılmaktadır? Süreç Nasıl İşler?

H&M  iş başvuruları kurumun resmi internet sitesi içerisine bulunan “H&M’de Kariyer” bölümünden yapılmaktadır. Başvuru yaparken yarı zamanlı olup olmadığı belirtilmelidir. Ayrıca mağazalardan da form doldurulabilir. Tüm bunların yanında iş bulma alanında faaliyet gösteren internet sitelerine konulmuş ilanlara bu internet siteleri aracılığıyla da başvuru yapılabilir. Buradaki formu dolduran kişilerden uygun görülenler halkla ilişkiler bölümü tarafından yüz yüze görüşmeye çağrılmaktadır. Buradaki görüşmenin ardında iş başvurusu kabul edilenlere dönüş yapılmaktadır.

H&M İş Başvurusu için TIKLAYINIZ

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir