Hizmet Tespit Davası Dilekçe Örneği

0

Hizmet Tespit Davası Dilekçe Örneği

İşçi olarak çalışan kişilere işveren tarafından yasalarda belirtilen sigortanın yapılması gerekir. Çalıştığı sürece sigorta kapsamı içerisinde yer alır. İşveren primlerini düzenli ödemekle yükümlüdür. Eğer sigorta yapılmamış ise işçi bu konuda hizmet süresinin tespiti için dava açabilme imkanı bulunuyor. Bunun için işçi mahkemesine hizmet tespit davası açarak çalıştığını ispatlayabilir. Dava açma hakkı yasal süreç içerisinde yer alır. Öncelikle hizmet tespit davası dilekçesi hazırlanmalı ve bu dilekçe içerisinde yer alacak olan bilgilerin doğru bir şekilde yazılması gerekir.

Hizmet Tespit Davası Dilekçesi Nasıl Hazırlanır

Hizmet tespit davası dilekçesi hazırlamadan önce ilgili örneklere bakılarak hazırlama yapılabilir. Dilekçe içerisinde çalışılan işyerinin tam adresinin olması gerekir. Ayrıca işe giriş tarihi ve çalışma süresi gibi ayrıntılar da dilekçe içerisinde belirtilmelidir. Dilekçenize ilgili delilleri de ekleyebilirsiniz. Bu sayede kazanma olasılığınız da ha da artış gösterir.

Hizmet Tespit Davası Dilekçesi Nereye Teslim Edilir

Hizmet tespit davası dilekçesi hazırlandıktan sonra ilgili işçi mahkemesine başvuru yapılması gerekir. Dilekçeye istinaden yasal süreç başlar. Mahkeme tespit işleminin yapılması için mahkeme bilirkişi de görevlendirebiliyor. Tespit dilekçesi sonrası mahkeme gerekli incelemeleri yapar ve işçinin çalışma süresi belirlendikten sonra işverene gerekli yaptırımı da uygular. Bu süreç içerisinde uzman bir avukattan da destek alabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir